عقب نشینی آمریکا از تحریم نفتی ونزوئلا

به گزارش سرگرمی های محبوب، منابع مطلع می گویند: آمریکا به دو شرکت نفتی انی ایتالیا و رپسول اسپانیا برای صادرات نفت ونزوئلا به اروپا اجازه داده است.

عقب نشینی آمریکا از تحریم نفتی ونزوئلا

به گزارش گروه مالی سرگرمی های محبوب به نقل از رویترز، پنج منبع مطلع می گویند: پس از دو سال اعمال تحریم های سفت و سخت نفتی علیه ونزوئلا، حالا آمریکا یک قدم پا پس کشیده و دو شرکت این ایتالیا و رپسول اسپانیا اجازه داده تا با هدف جایگزینی نفت روسیه، نفت ونزوئلا را به بازار اروپا منتقل نمایند.

یکی از این منابع مطلع می گوید: حجم این نفت البته خیلی بزرگ نخواهد بود و تأثیر آن بر قیمت نفت در بازار جهانی نسبی خواهد بود.

با این حال چراغ سبز واشنگتن برای ازسرگیری جریان صادرات نفت ونزوئلا به اروپا به عنوان یک پیروزی برای دولت نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا تلقی خواهد شد.

وزارت خارجه آمریکا طی نامه ای به این دو شرکت نفتی اجازه صدور نفت ونزوئلا را داده است.

دولت جو بایدن در آمریکا امیدوار است که بتواند با این اقدام وابستگی اروپا به نفت روسیه را کاهش داده و حتی جلوی ارسال بخشی از محموله های نفتی ونزوئلا به چین را هم بگیرد.

البته گفته می گردد واشنگتن به شرطی با ازسرگیری انتقال نفت ونزوئلا به اروپا موافقت نموده که این نفت فقط در بازار اروپا فروخته گردد.

گفته می گردد این مجوز چند هفته پیش صادر شده، اما جزئیات آن فاش نشده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عقب نشینی آمریکا از تحریم نفتی ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی آمریکا از تحریم نفتی ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید