رفتار متفاوت خریداران در بازار مسکن

به گزارش سرگرمی های محبوب، نحوه مواجهه بخش زیادی از خریداران در بازار مسکن تغییر کرد.

رفتار متفاوت خریداران در بازار مسکن

به گزارش دنیای اقتصاد شرایط بازار مسکن پایتخت در دو سمت عرضه و تقاضا طی ماه های گذشته با تغییراتی روبرو شده است. تحقیقات میدانی نشان می دهد طی چند ماه گذشته پس از اینکه جهش قیمتی بازار مسکن عقبگرد کرد و این بازار با یک ثبات قیمتی روبرو شد، نوع رفتار برخی خریداران نیز تغییر کرده است.

پس از این ثبات قیمتی، نتیجه بررسی ها از نحوه روبروه خریداران مسکن در برخی از نقاط پرتقاضا و پرمعامله حاکی از آن است که خریداران واقعی بازار اگر تا حدود سه ماه پیش تلاش می کردند زودتر سرمایه خود را به ملک تبدیل کنند تا مبادا قدرت خرید آن ها به واسطه تداوم افزایش قیمت ها، کاهش یابد؛ اما طی این مدت به تدریج بیشتر با مراجعه به واسطه های ملکی در جست وجوی پایین ترین کف قیمتی برای ورود به بازار هستند.

به اعتقاد واسطه های ملکی در مناطق مصرفی که حدود 25 درصد از کل معاملات پایتخت را به خود اختصاص می دهند، در حال حاضر مراجعه کننده به واسطه های ملکی وجود دارد؛ اما به ندرت این مراجعات تبدیل به فروش قطعی می شود.

به گفته واسطه های ملکی در محلات مختلف این مناطق، قیمت مسکن حتی در دی ماه نیز نسبت به آذرماه در برخی از فایل های عرضه شده، با افت روبرو بوده که با این حال تعداد کمی از مراجعات منتج به قرارداد می شوند. مهم ترین علت تثبیت و در برخی مقاطع کاهش قیمت مسکن طی حدود سه ماه گذشته، کاهش ریسک های غیراقتصادی تحت تاثیر تغییر و تحولات سیاسی رخ داده در سطح بین المللی و به تبع آن کاهش ریسک های اقتصادی در بازار های مختلف است که اثر آن در بازار مسکن هم منعکس شد.

منبع: فرارو

به "رفتار متفاوت خریداران در بازار مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار متفاوت خریداران در بازار مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید