سال بد تیم ملی فوتسال بانوان ایران!

به گزارش سرگرمی های محبوب، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان از شرایط به وجود آمده برای تیم ملی رضایت ندارد و می گوید در یکی از بدترین سال های فوتسالی مان هستیم.

سال بد تیم ملی فوتسال بانوان ایران!

به گزارش سرگرمی های محبوب، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور بیشتر مسابقات ورزشی و لیگ ها لغو شده است، لیگ برتر فوتسال بانوان نیز که به دور برگشت از مرحله نیمه نهایی رسیده بود، برای حفظ سلامتی بازیکنان لغو و به زمان دیگری موکول شد. این در حالی است که تیم ملی اسفند ماه اردو داشت تا خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا که تیر 1399 برگزار می گردد، آماده کند. در این شرایط با توجه به لزوم لغو مسابقات، برنامه های تیم ملی دچار تغییراتی شده است.

سلامتی بازیکنان اولویت دارد

شهناز کمک، سرمربی تیم ملی در خصوص شرایط برنامه های آماده سازی ملی پوشان به سرگرمی های محبوب گفت: اردوی اسفند ماه به احتمال 90 درصد لغو می گردد. در زمان های مختلف و به دلایل گوناگون چند هفته را از دست دادیم که اگر این اتفاق نمی افتاد، الان بازی ها تمام شده بود. بیماری کرونا به یک مشکل همه گیر تبدیل شده که علاوه بر ایران، سایر کشورها را هم درگیر خود نموده است و قضیه کاملا جدی است، از طرفی بازی های ملی برایمان خیلی مهم است، سختی های زیادی کشیده ایم و زمان زیادی را از دست داده ایم، اکنون هم که این مشکل اضافه شده است، خیلی متضرر می شویم.

او در این مورد اضافه کرد: با آقای جابری و خانم نصیری (مسئول مسابقات فوتسال بانوان) صحبت نموده ام که راهی پیدا کنیم تا اگر شرایط کشور کمی آرام گردد و بیماری کنترل گردد تا قبل از عید بازی ها را تمام کنیم، در غیر این صورت مجبور می شویم مسابقات را به سال جدید موکول کنیم چون سلامتی بازیکنان برایمان خیلی اهمیت دارد. جدا از اهمیت بازی های ملی اگر یک بازیکنمان درگیر این بیماری گردد هیچ وقت خودمان را نمی بخشیم. بنابراین سلامت بازیکنان دراولویت است اما کار ما هم به مراتب سخت تر می گردد.

شرایطمان خوشایند نیست

کمک در خصوص توقف بازی های لیگ تا بعد از جام ملت های آسیا گفت: اصلا چنین چیزی غیرممکن است چون قهرمانی آسیا تیر ماه برگزار می گردد و تیم ها چنین تصمیمی را قبول نمی نمایند. همه چیز به ضرر تیم ملی تمام می گردد. زمان زیادی را از دست داده ایم و اتفاقاتی مثل لغو بازی های محبت آمیز و لغو اردوهای ملی را پشت سر گذاشته ایم، اکنون هم در شرایطی قرار گرفته ایم که خوشایندمان نیست و اوضاع را روز به روز سخت تر می نماید. از طرفی چهار تیم حاضر در نیمه نهایی از نظر روحی شرایط خوبی ندارند چون هم از این بیماری می ترسند و هم به خاطر طولانی شدن مسابقات خسته شده اند. سلامت بازیکنان برایمان اولویت دارد و از طرفی اگر مسابقات به سال جدید موکول گردد، خیلی ضرر می کنیم.

او در خصوص اردوهای تیم ملی اعلام کرد: اردوی اسفند ماه کنسل می گردد. مطابق برنامه، 5 تا 12 فروردین 99 اردو داشتیم که بعد از سه روز استراحت اردوی بعدی آغاز می گردد و این فرایند تا مسابقات ادامه دارد اما اگر بازی ها به سال جدید موکول گردد ممکن است اردوهای فروردین را هم از دست بدهیم. البته باید ببینیم شرایط کنترل این ویروس در کشور به چه شکلی پیش می رود. اگر قرار باشد بازی ها در سال جدید برگزار شوند، نمی دانم تیم ها قبول می نمایند که بازیکنانشان به اردوی تیم ملی بیایند و فقط در مسابقات لیگ شرکت نمایند یا خیر. امیدوارم در چند روز آینده بحران مدیریت گردد تا نه فقط ما ورزشکاران بلکه همه مردم به روال عادی زندگی خود برگردند.

امیدوارم قهرمانی آسیا به تعویق بیفتد

کمک در پاسخ به اینکه با توجه به شیوع کرونا آیا کشورها حاضر به برگزاری بازی تدارکاتی با ایران هستند؟ گفت: در حال حاضر اصلا چنین اتفاقی نمی افتد و این فقط مختص به ایران نیست چون بیماری کرونا به یک بحران دنیای تبدیل شده است و همه کشورها بازی های خود را به تعویق انداخته اند حتی محتمل است بازی های المپیک 2020 تحت شعاع این بیماری قرار گیرد. با توجه به اینکه شرایط بحرانی و حاد شده و اوضاع تیم ملی ما هم سخت تر شده است، امیدوارم قهرمانی آسیا کمی عقب بیفتد تا هم بازیکنان آسیب دیده مان برسند و هم کمی زمان برای آماده سازی تیم داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان در پاسخ به این سوال که آیا درخواست تعویق بازی ها را به AFC مطرح نموده اید؟ گفت: قطعا AFC شرایط را می بیند و من هم می خواهم با آقای تارقلی زاده صحبت کنم تا ببینیم این کار امکان پذیر است یا خیر.

در بدترین سال فوتسالی قرار داریم

کمک در خصوص شانس قهرمانی ایران در جام ملت های آسیا گفت: نمی دانم شرایط را چگونه توصیف کنم، حتی کسانی که فوتسالی نیستند هم شرایط تیم ملی فوتسال بانوان را درک می نمایند و می دانند که از همه نظر در یکی از بدترین دوره های فوتسالی مان قرار داریم. امیدورام شرایط به نفع ما تغییر مثبت کند چون الان هیچ چیزی مورد نظر ما پیش نمی رود و حتی شاید تیم ملی فوتسال ایران در آسیا نیست به سایر تیم ها و کشورها در شرایط بدتری واقع شده است.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: امیدوارم حمایت ها از تیم فوتسال زنان ادامه داشته باشد. آرزو می کنم کل مردم در صحت و سلامت باشند و هر چه زودتر این بیماری در دنیا ریشه کن گردد تا مردم دوباره به روال عادی زندگی خود برگردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سال بد تیم ملی فوتسال بانوان ایران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال بد تیم ملی فوتسال بانوان ایران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید