سن اهداکنندگان خون در ایران رو به افزایش ، پویش اهدای خون ویژه دانشجویان

به گزارش سرگرمی های محبوب، مدیر کل اداره کل برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدا کنندگان سازمان انتقال خون ایران با اشاره به افزایش سن اهداکنندگان خون در کشور، این موضوع را امری بحران زا در آینده دانست و ابراز داشت: اتفاقی که اتفاق افتاده این است که سن اهداکنندگان خون در کشور رو به افزایش است و بیشترین اهداکنندگان ما در سنین بالای 30 سال قرار دارند که اگر این فرایند تغییر پیدا نکند ما دچار بحران خواهیم شد.

سن اهداکنندگان خون در ایران رو به افزایش ، پویش اهدای خون ویژه دانشجویان

به گزارش سرگرمی های محبوب و بنابر اعلام وبدا، دکتر بیتا ربانی، مدیر کل اداره کل برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدا نمایندگان سازمان انتقال خون ایران، در مورد برگزاری دومین پویش دانشجویی اهدای خون، گفت: اولین پویش اهدای خون با مشارکت دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با عنوان اهدای خون اهدای زندگی در خرداد ماه امسال در سراسر کشور با مشارکت پر شور و نشاط دانشجویان برگزار گردید که در پی این اتفاق مبارک، دانشجویان علاقمندان، درخواست برگزاری دومین پویش دانشجویی تحت عنوان اهدای خون را دادند که این امر نیز محقق شده است.

وی با بیان این که هدف اصلی ما از برگزاری این پویش، مشارکت جوانان در این امر خداپسندانه است، بیان داشت: کوشش داریم به این واسطه، مشارکت دانشجویان و جوانان عزیز را در امر اهدای خون افزایش دهیم تا جوان دانشجوی ما اهدای خون را تجربه کند و با مشارکت در این امر مقدس در این راستا قرار گیرد، زیرا خون تنها چیزی است که جایگزینی ندارد و تنها راه تامین خون مورد احتیاج بیماران اهدای آن از سوی دیگر افراد است.

مدیرکل اداره کل برنامه ریزی، جذب و نگهداری اهدانمایندگان سازمان انتقال خون ایران با اشاره به افزایش سن اهدانمایندگان خون در کشور، این موضوع را امری بحران زا در آینده دانست و ابراز داشت: اتفاقی که اتفاق افتاده این است که سن اهدانمایندگان خون در کشور رو به افزایش است و بیشترین اهدانمایندگان ما در سنین بالای 30 سال قرار دارند که اگر این فرایند تغییر پیدا نکند ما دچار بحران خواهیم شد. دانشجویان مطلع و دانشمند به وسیله برگزاری چنین پویش هایی با فرهنگ اهدای خون آشنا خواهند شد و اگر یکبار خون بدهند در مجموع درصد قابل توجهی این تجربه را کسب و می توانند تکرار نمایند.

ربانی به بیان این که هر دانشجویی که خون بدهد می تواند تعداد دیگری را به این جمع اضافه کند، توضیح داد: قشر جوان ما افراد سالم جامعه هستند، ما فکر می کنیم اگر جمعیت جوان دانشجو جزو اهدانمایندگان ما قرار گیرند، در حوزه اهدای خود دچار مشکل نخواهیم شد. نشاط دانشجویان در پویش قبل نشان دهنده راستا روشنی است که با حضور این عزیزان در امر مقدس اهدای خون خواهیم داشت، با توجه به استقبال دانشجویان در دور قبل، در این دوره علاوه بر دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی که شروع نماینده پویش اهدای خون بوده اند از دیگر دانشجویان دانشگاه های وزارت علوم نیز دعوت به حضور نموده ایم.

وی بر حضور دانشجویان دختر در پویش اهدای خون تاکید نمود و گفت: در مجموع اهدانمایندگان خون در میان خانم ها، آمار قابل توجهی را در کشور به خود اختصاص نمی دهند که امیدواریم دانشجویان دختر در پویش دوم اهدای خون به این موضوع توجه درخوری نمایند. به همین جهت روز چهارشنبه 17 آذر، در پویش دانشجویی اهدای خون به روز اهدای خون دانشجویان دختر اختصاص یافته است.

دکتر ربانی خطاب به دانشجویان، بیان داشت: عزیزان دانشجو جهت اهدای خون حتما کارت شناسایی معتبر عکس دار همراه خود داشته باشند و به نزدیک ترین پایگاه اهدای خون مراجعه نمایند، امیدواریم دانشجویان عزیز به اهدا نمایندگان مستمر خون در کشور تبدیل شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سن اهداکنندگان خون در ایران رو به افزایش ، پویش اهدای خون ویژه دانشجویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سن اهداکنندگان خون در ایران رو به افزایش ، پویش اهدای خون ویژه دانشجویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید