عربستان از ترس شیوع کرونا قرنطینه سراسری در ایام عید فطر در نظر گرفته است

به گزارش سرگرمی های محبوب، وزارت کشور آل سعود از بیم شیوع هرچه بیشتر کرونا در این کشور از قرنطینه کامل پنج روزه در سراسر عربستان طی تعطیلات عید فطر خبر داده است.

عربستان از ترس شیوع کرونا قرنطینه سراسری در ایام عید فطر در نظر گرفته است

به گزارش گروه بین الملل سرگرمی های محبوب، رسانه ها سه شنبه شب از تصمیم مقامات آل سعود در اعلام قرنطینه سراسری در ایام عید فطر از ترس شیوع کرونا خبر دادند.

به نوشته روزنامه انگلیسی زبان سعودی گزت عربستان اعلام نموده که از تاریخ 23 ماه مه (شنبه سوم خرداد) تا 27 مه (چهارشنبه 7 خرداد) سراسر این کشور در قرنطینه کامل خواهند بود.

بر اساس آخرین داده های وبگاه مرجع ورلدو میتر تا به امروز 42925 تن در عربستان به ویروس کرونا مبتلا شده اند. این کشور در شبانه روز گذشته از ابتلای قطعی 1911 تن دیگر به کرونا خبر داده است. تا به امروز 264 تن نیز در عربستان بابت ابتلا به کرونا جان باخته اند.

وبگاه شبکه خبری العربیه نیز در خبری فوری اعلام نمود که وزارت کشور عربستان چنین تصمیمی را اتخاذ نموده است. العربیه نوشت که عربستان میخواهد طی تعطیلات عید فطر قرنطینه سراسری را اعمال کند.

وزارت کشور عربستان همچنین اعلام نموده که شهر مقدس مکه کماکان تحت ممنوعیت تردد کامل واقع شده است. این وزارتخانه در بیانیه خود افزوده که ممنوعیت ورود و خروج به مناطق، شهرها و محلات که هم اکنون تحت محدودیت هستند تا سرانجام ماه مبارک رمضان و عید فطر ادامه خواهد یافت.

پیشتر پادشاه این کشور برای مقابله با کرونا وضع قانون منع آمد و شد شبانه را اعلام نموده بود. سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا دستور داده بود که به مدت 21 روز قانون منع آمد و شد وضع گردد. (جزئیات بیشتر)

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "عربستان از ترس شیوع کرونا قرنطینه سراسری در ایام عید فطر در نظر گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان از ترس شیوع کرونا قرنطینه سراسری در ایام عید فطر در نظر گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید