فائو نخستین بخش از تجهیزات کنترل آفت ملخ صحرایی را به ایران تحویل داد

به گزارش سرگرمی های محبوب، فائو در چارچوب پروژه همکاری فنی اضطراری خود با ایران، و در راستای کمک به تلاش های جاری در زمینه کنترل هجوم بی سابقه ملخ های صحرایی به کشور، اولین بخش از کمک های تجهیزاتی خود شامل سم پاش ها را به سازمان حفظ نباتات کشور تحویل داد.

فائو نخستین بخش از تجهیزات کنترل آفت ملخ صحرایی را به ایران تحویل داد

به گزارش گروه اقتصادی سرگرمی های محبوب به نقل از سازمان خوار و بار جهانی، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) به عنوان بخشی از کمک ها و پشتیبانی های ارائه شده به ایران جهت کنترل ریزش ملخ صحرایی، اولین محموله از تجهیزات لازم برای کنترل این آفت را به سازمان حفظ نباتات ایران تحویل داد. براساس بیانیه مطبوعاتی دفتر نمایندگی فائو در ایران، این محموله شامل 25 سم پاش خودرویی (ULV) به ارزش تقریبی 18 میلیارد ریال (125 هزار دلار آمریکا) است.

ایران هم اکنون در معرض شدیدترین ریزش ملخ های صحرایی طی نیم قرن اخیر واقع شده است و بر این اساس ضروری است که گستره اجرای عملیات کنترل آفت ملخ صحرایی در کشور وسیع تر شده و دستکم 1 میلیون هکتار مورد سم پاشی قرار گیرد.

در این راستا، فائو با اختصاص بودجه ای بالغ بر 500 هزار دلار، پروژه ای را در قالب برنامه همکاری های فنی اضطراری در ایران اجرایی کرده است. این پروژه از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی و برنامه های دانش/مهارت افزایی برای مجموع 320 نفر از کارشناسان حفظ نباتات و کشاورزی در استان های در معرض تأثیر، به ارتقای ظرفیت فنی سازمان حفظ نباتات (وزارت جهاد کشاورزی) کمک می کند.

به عنوان بخشی دیگر از فعالیت های در نظر گرفته شده در این پروژه، فائو همچنین شمار دیگری از سم پاش های دستی و رو دوشی، تجهیزات حفاظت شخصی، مواد شیمایی (آفت کش) و همچنین نرم افزار ها و سخت افزار های مدیریت داده و ارتباطی را در اختیار کشور قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فائو نخستین بخش از تجهیزات کنترل آفت ملخ صحرایی را به ایران تحویل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فائو نخستین بخش از تجهیزات کنترل آفت ملخ صحرایی را به ایران تحویل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید