ماجرای دختر المپیکی سیاسی شد

به گزارش سرگرمی های محبوب، آنتونی بلینکن گفت: رژیم لوکاشنکو قصد داشت سرکوب دیگری در سطح جهانی انجام دهد و سعی کرد کریستین تیمانوفسکا، دونده بلاروسی را به دلیل استفاده از حق آزادی بیان مجبور به ترک توکیو کند. چنین اقدام هایی روح المپیک را تضعیف می کند و نقض کننده حقوق بشر است. این یک موضوع غیرقابل قبول است.

ماجرای دختر المپیکی سیاسی شد

مارک آدامز، سخنگوی کمیته بین المللی المپیک (IOC) هم گفت: این کمیته تحقیقات خود را در مورد پرونده دونده بلاروسی آغاز کرده است. امروز منتظر دریافت گزارشی از کمیته ملی المپیک بلاروس هستیم. باید تمام حقایق و افراد دخیل در این پرونده روشن شوند. کریستین تیمانوفسکا برای آینده خود برنامه ریزی می کند. او در جای امنی است. ما با IOC برای کمک به این پرونده در ارتباط هستیم.

همچنین سفارت لهستان در ژاپن از آمادگی این کشور برای اعطای حق پناهندگی به دونده بلاروسی خبر داد. دیپلمات های بلاروسی هم با حضور در فرودگاه توکیو خواهان دریافت اطلاعات کاملی از شرایط و محل اقامت تبعه خود شدند.

کریستین تیمانوفسکا به درخواست مقام های دولتی بلاروس پیش از رقابت در مسابقات دووومیدانی المپیک توکیو به کشورش فرا خوانده شد. این دونده بلاروسی که اعلام کرده تحت فشار بسیار زیادی واقع شده است، پس از تهیه شدن بلیت بازگشت به بلاروس در فرودگاه توکیو از سوار شدن به هواپیما خودداری و از پلیس ژاپن و کمیته بین المللی المپیک درخواست کمک کرد.

منبع: فرارو

به "ماجرای دختر المپیکی سیاسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای دختر المپیکی سیاسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید