هشدار جدید 239 محقق درباره انتقال ویروس کرونا به وسیله هوا

به گزارش سرگرمی های محبوب به نقل از دیلی میل و نیویورک تایمز صدها دانشمند از کشورهای مختلف دنیا در نامه ای تصریح کردند شواهد زیادی وجود دارد دال بر اینکه ذرات ویروس کرونا تا بدان حد ریز هستند که به وسیله هوا جابجا می شوند و از این طریق می توانند مردم را آلوده نمایند. از همین رو سازمان بهداشت دنیای باید توصیه های خود را برای مقابله با این ویروس تغییر دهد.

هشدار جدید 239 محقق درباره انتقال ویروس کرونا به وسیله هوا

در حال حاضر سازمان بهداشت دنیای اعلام نموده ویروس کرونا در وهله اول به وسیله ارتباط اشخاص با یکدیگر و به وسیله انتقال از بینی یا دهان منتقل می گردد. این امر نیز به وسیله سرفه، عطسه یا صحبت کردن رخ می دهد.

اما 239 محقق از 32 کشور دنیا در نامه سرگشاده خود خطاب به سازمان بهداشت دنیای تاکید نموده اند شواهدی در اختیار دارند دال بر اینکه ذرات کرونا آن قدر کوچک هستند که به وسیله هوا منتقل می شوند و برای جابجایی آنها نیازی به عطسه و سرفه و صحبت کردن هم نیست. تنها کافی است فردی با استنشاق هوای آلوده به ویروس کرونا مقدار کافی از آن را به درون بدن خود منتقل کند تا به این بیماری مبتلا گردد. سازمان بهداشت دنیای هنوز نسبت به این نامه جدید واکنشی از خود نشان نداده است.

بر اساس این نامه که محققان دانشگاه های عظیم و معتبر آمریکا، اروپا و آسیا در نگارش آن مشارکت داشته اند افراد برای در امان ماندن از ویروس کرونا باید حتی در محیط های باز و در بسته کم جمعیت و در منازل خود نیز ماسک بزنند و رعایت فاصله اجتماعی در صورت عدم استفاده از ماسک کمکی به در امان ماندن از ویروس کرونا نمی کند.

از سوی دیگر این تحقیق نشان می دهد فعالیت های کاری و شغلی به خصوص در اماکنی مانند بیمارستان ها، مدارس و ادارات شلوغ تنها در صورتی می تواند ادامه یابد که همه کارکنان از ماسک های قدرتمند ان 95 استفاده نمایند تا کوچک ترین ذرات معلق در هوا امکان ورود به بینی و دهان را پیدا ننمایند. همچنین استفاده از اشعه ماورا بنفش برای کشتن ویروس کرونا به طور روزمره باید مورد توجه قرار بگیرد.

در حال حاضر هنوز تعیین نیست که ویروس کرونا در هوا چند ساعت مؤثر و پایدار باقی می ماند و تنفس چه مقدار از این ویروس برای ابتلاء به کرونا کافی است. تحقیقات دولت آمریکا در ماه مارس گذشته نشان داده بود ویروس کرونا در هوا تا سه ساعت خطرناک و سالم باقی می ماند.

به گفته بیل هاناژ اپیدمولوژیست دانشگاه هاروارد مردم عموماً موضوع انتقال ویروس کرونا به وسیله هوا را به مسخره می گیرند. اما باید توجه داشته باشیم که این ویروس حداقل تا چند ساعت در هوا معلق و فعال باقی می ماند و می تواند افرادی را که در منزل و خیابان و محل کار حضور دارند، آلوده کند. لذا استفاده از ماسک در همه حال باید جدی گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هشدار جدید 239 محقق درباره انتقال ویروس کرونا به وسیله هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدید 239 محقق درباره انتقال ویروس کرونا به وسیله هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید