ولیعهد عربستان: با رکود مالی روبرو شده ایم

به گزارش سرگرمی های محبوب، محمد بن سلمان در اظهاراتی خاطرنشان کرد که پس از کاهش قیمت نفت در امسال، عربستان با رکود مالی روبرو شده است.

ولیعهد عربستان: با رکود مالی روبرو شده ایم

به گزارش العربیه، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی شامگاه روز پنجشنبه در سخنانی اعلام نمود که این کشور با یک رکود مالی در پی کاهش قیمت نفت روبرو شده است.

محمد بن سلمان در این خصوص گفت: با توجه به آنچه درباره پیش بینی بودجه سال 2020 اعلام شد، پیش از این از درآمد 833 میلیارد ریالی صحبت کردیم، که 513 میلیارد از آن مربوط به درآمد های نفتی بود. پس از ریزش قیمت نفت در امسال، درآمد های نفتی عملا به 410 میلیارد ریال کاهش پیدا کرد. این درآمد ها به تنهایی برای پوشش حتی بند حقوق که در بودجه امسال 504 میلیارد ریال برآورد می شد، کفایت نمی کند. بند هایی شامل 103 میلیارد ریال هزینه های سرمایه ای، 69 میلیارد ریال مزایای اجتماعی، 140 میلیارد ریال برای راه اندازی، نگه داری و غیره هم با مشکلاتی روبرو می شوند. این موضوع به معنای رکود مالی و از دست دادن میلیون ها شغل است.

بن سلمان در ادامه اضافه کرد: چنانچه صادرات غیرنفتی امسال را به تقریبا 360 میلیارد ریال نرسانیم و همان مقدار قبلی 100 میلیارد ریالی باقی بماند، مجبور خواهیم شد تا حقوق کارکنان بخش عمومی را بیش از 30 درصد کاهش دهیم، یارانه ها و پاداش ها را به طور کامل لغو و هزینه سرمایه ای را به طور کامل متوقف کنیم.،باشگاه سرگرمی های محبوب

منبع: ایران آنلاین

به "ولیعهد عربستان: با رکود مالی روبرو شده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولیعهد عربستان: با رکود مالی روبرو شده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید