چراغ های هدایت و رانندگی این شهر با هوش مصنوعی کار می نماید

به گزارش سرگرمی های محبوب، مسئولان شهری باد هرسفلد آلمان به هوش مصنوعی اجازه داده اند کنترل چراغ های هدایت و رانندگی را به دست گیرد.

چراغ های هدایت و رانندگی این شهر با هوش مصنوعی کار می نماید

به گزارش سرگرمی های محبوب، شهر آلمانی باد هرسفلد در سال های اخیر به یک شهر هوشمند تبدیل شده است که به ادغام نوآوری در زندگی روزمره ساکنان خود می پردازد؛ از جمله اقدامات این شهر افزودن یک سیستم روشنایی هوشمند است که شهروندان می توانند آن را کنترل و به کم یا زیاد کردن نور چراغ های شهر اقدام نمایند. از آنجا که به علت اهمیت داشتن هر دقیقه در عملیات نجات، فناوری های دیجیتال مدرن به معنای واقعی کلمه می توانند به نجات جان انسان ها یاری کند، مقامات محلی این شهر در اوایل ماه آگوست از تخصیص بودجه به یک پروژه پیشرفته شهر هوشمند برای کنترل ترافیک خبر دادند که تأمین بودجه آن به مبلغ 2.28 میلیون یورو به وسیله دولت ایالتی هسن (Hessen) انجام گرفته است.

کنترل چراغ های هدایت و رانندگی با هوش مصنوعی

باد هرسفلد هدف این پروژه هوشمند را استفاده از داده های ترافیکی اعلام نمود که در زمینه تمرکز ترافیک در شهر به صورت بلادرنگ (در زمان واقعی) به روز می گردد. داده های حاصل به نزدیک ترین امدادگران یا نیروهای ویژه یاری می نماید تا در محیط پرتلاطم شهری تنها طی یک بازه زمانی 10 دقیقه ای به محل شرایط اضطراری برسند.

پروژه مذکور در نگاه اول فعالیتی پیچیده تر از آنچه GPS مدرن در حال حاضر قادر به انجام آن است انجام نمی دهد، با این حال بیانیه ای از سوی مقامات شهر صادر شد که علت اصرار آن ها بر پیاده سازی آن را تا حدودی روشن تر کرد. بر اساس این بیانیه سیستم چراغ های هدایت و رانندگی شهر با اولین تماس شرایط اضطراری به صورت یکپارچه در خواهد آمد و در کنار ترسیم کوتاه ترین راستا برای امدادگران یا نیروهای ویژه، قادر به کنترل چراغ ها برای ایجاد یک راستا باز با چراغ های سبز به منظور تردد آزاد خواهد بود. این عملکرد بدون شک با مسدود شدن راه ها همراه است، بااین حال طراحان پروژه در نظر دارند با بهره گیری از یک الگوریتم پیچیده هوش مصنوعی، تردد در جاده ها را مجدداً راه اندازی و مسائل را رفع نمایند.

کنترل چراغ های هدایت و رانندگی با هوش مصنوعی

آتش نشانی باد هرسفلد نخستین میزبان آزمایشی این پروژه خواهد بود و در طول دوره آزمایشی، کارشناسان کارآمدی ابزار و ضرورت یکپارچه سازی سیستم کنترل مرکزی چراغ های هدایت و رانندگی را ارزیابی خواهند کرد.

منبع: ایمنا

منبع: همشهری آنلاین

به "چراغ های هدایت و رانندگی این شهر با هوش مصنوعی کار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ های هدایت و رانندگی این شهر با هوش مصنوعی کار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید