چه وقت باید به غذا نمک زد ؟ ، ترفند نچسب کردن ماهیتابه با نمک

به گزارش سرگرمی های محبوب، خیلی از افراد نمک را در ابتدای پخت به مواد غذایی اضافه می نمایند که کار نادرستی است. در این مطلب با برترین زمان برای اضافه کردن نمک به غذا آشنا می شوید و اطلاعاتی درباره این چاشنی پرطرفدار می خوانید.

چه وقت باید به غذا نمک زد ؟ ، ترفند نچسب کردن ماهیتابه با نمک

به گزارش سرگرمی های محبوب، برای آنکه بتوانید بدون مصرف زیاد نمک طعم غذا را خوب کنید باید وقت آن را بدانید که چه موقع نمک را به غذا اضافه کنیم. در منابع طب سنتی نمک (نمک طعام طبیعی) از جایگاه ویژه ای در پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف و درمان برخوردار است.

در صورتی که نمک به اندازه مناسب مصرف گردد و کلیه ها هم سالم بوده و عملکرد خوبی داشته باشند نمک مورد احتیاج بدن تامین می گردد، اما در صورت تداوم مصرف زیاد نمک و مواد شور و یا اختلال در کارکرد کلیه ها یا یکی از سیستم های مربوط به دفع، نمک اضافی موجب تجمع آب در بدن شده و ایجاد ورم در تمام و یا قسمت هایی از بدن می گردد.

مصرف زیاد نمک و غذاهای شور از عوامل موثر بر افزایش فشار خون و بروز بیماری های قلبی عروقی به ویژه در افرادی که سابقه این بیماری ها را در خود یا خانواده دارند، می گردد. طبق تحقیقات تعیین شده است که دریافت زیاد نمک علاوه بر افزایش فشار خون، اثرات مضر دیگری نظیر سکته قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده، آسم و ... نیز بر سلامت دارند.

برترین زمان نمک زدن به غذا

با توجه به آنکه ضررهای نمک را در این مطلب خواندید بهتر است در مصرف نمک به نکات مربوط به آن دقت کنید. یکی از این نکات زمان مناسب اضافه کردن نمک به غذاست.

سوپ و آبگوشت: در ابتدای پخت نمک بزنید.

گوشت ها: درست اندکی قبل از برداشتن از روی حرارت نمک بزنید.

سبزیجات: سبزیجات را در آب نمکدار بپزید.

2 ترفند استفاده از نمک

ترفند یک: اگر ماهیتابه شما نچسب نیست، قبل از استفاده، از طریق یک تکه کاغذ، اندازهی نمک به کف آن بمالید تا نچسب گردد.

ترفند دوم: برای آنکه هنگام پختن تخم مرغ، آن ها در آب ترک نخورند می توان از نمک استفاده کرد: در آبی که تخم مرغ ها در آن می جوشد اندازه زیادی نمک بریزید.

  • طرز تهیه مربای انگور بدون شکر | برترین نوع هل برای تهیه مربا و شیرینی
منبع: همشهری آنلاین

به "چه وقت باید به غذا نمک زد ؟ ، ترفند نچسب کردن ماهیتابه با نمک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه وقت باید به غذا نمک زد ؟ ، ترفند نچسب کردن ماهیتابه با نمک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید