چگونه بدون ضامن وام خرید کالا بگیریم؟

به گزارش سرگرمی های محبوب، در روزهایی که تورم از مرز 43 درصد عبور نموده و قدرت خرید مردم افت شدیدی داشته، بعضی شرکت ها و نهادها در کنار بانک ها، طرح هایی برای خرید اقساطی شروع نموده اند. یکی از دلایل این اتفاق، تورم بیشتر کالاهای بادوام از تورم میانگین است.

چگونه بدون ضامن وام خرید کالا بگیریم؟

در خرداد ماه سال جاری در حالی که تورم کل 43 درصد به وسیله مرکز آمار ایران گزارش شده اما تورم کالاهای بادوام شامل خودرو و لوازم خانگی از مرز 88 درصد عبور نموده است. با این فرایند پرشتاب تورم کالاهای بادوام پیش بینی می شد که بازار این اقلام دچار رکود شوند و در گام بعدی فعالان بازار به فکر تحریک بازار باشند.

هرچند سال هاست که شبکه بانکی وام با مبالغ و شرایط مختلفی را در اختیار متقاضیان خرید کالا قرار می دهد اما افراد زیادی قادر به دریافت نیستند چرا که این وام ها معمولا با نرخ سود تسهیلات بانکی(18 درصد) و با ارائه وثایق و ضامنین معتبر پرداخت می گردد. مشکل دیگر این وام ها این است که با آن فقط می گردد کالای ایرانی خرید.

از گذشته به منظور حمایت از کالای ایرانی وام کالایی که از طرف بیشتر بانک ها پرداخت می شد، به شرط ارائه فاکتور خرید کالای ایرانی بود و متقاضیانی که مایل به خرید کالای غیرایرانی بودند از تسهیلات بی بهره می ماندند.

اما حالا با ارائه انواع تسهیلات از مبالغ خرد تا کلان از سوی شرکت های مختلف، را ه های دریافت تسهیلات برای خرید کالا توسعه داشته است.

وام 30 میلیونی دیجی پی

این شرکت در سال نو 10 تا 30 میلیون تومان اعتبار خرید کالا، به شکل آنلاین و غیرحضوری در اختیار مشتریان قرار می دهد.

برای وامی که از شرکت های لیزینگ دریافت می کنید، باید 22.89درصد سود سالیانه پرداخت کنید. البته این مبلغ، با احتساب 9درصد مالیات بر ارزش افزوده محاسبه شده است. بازپرداخت هم بسته به مبلغ انتخابی، از 9 ماه تا 12 ماه در نظر گرفته می گردد.

کارمزد دیجی پی در این روش، به مبلغ وام بستگی دارد. برای مثال، اگر وام 20میلیونی دریافت کنید، کارمزد دیجی پی 2 میلیون و 200 هزار تومان به ازای کل مبلغ وام است. اما اگر میزان کمتری از سقف وام را دریافت کنید، کارمزد دیجی پی هم کمتر می گردد.

در این وام نیازی به ضامن نیست. با ارائه یک فقره چک صیادی به نام خودتان یا یکی از اقوام درجه یک، می توانید هر کالایی که می خواهید، خریداری کنید اما فقط از فروشگاه دیجی کالا!

وام 7میلیونی با سهام عدالت یا یارانه

یارانه بگیران معیشتی و عادی یا دارندگان سهام عدالت که تا به امروز سهام خود را نفروخته باشند می توانند هفت میلیون تومان با بازپرداخت دوره 18 ماهه وام بگیرند. برای این کار باید با مراجعه به بانک، برای دریافت کارت رفاهی اقدام نمایند.

کارت رفاهی طرحی است که دولت به وسیله آن قرار است با یاری پنج بانک عامل(ملی، ملت، تجارت، رفاه کارگران، صادرات) از مردم حمایت کند. هرچند در این طرح هم مثل دیگر وام های بانکی قرار است سود تسهیلات 18 درصد باشد اما به بانک های عامل اجازه داده شده تا با توجه به شرایط متقاضی در پرداخت سود، به او تخفیف بدهند.

وام وام چی و قسطا

وام چی را احتمالا با خرید و فروش وام می شناسیم. کاری که عملا غیرقانونی تلقی می گردد. با این حال ظاهرا این سایت حالا از درج آگهی های خرید و فروش وام دست کشیده و نوشته که سازوکار نو فعالیتش را به زودی اعلام می نماید.

او بعلاوه اعلام نموده که با همکاری تیم قسطا، بدون ضامن و فقط با یک برگ چک صیادی، وام کالا ارائه می دهد.

مردم به مجوزها توجه نمایند

در شرایطی که با افزایش فقر و تورم همزمان در جامعه روبرو هستیم و به تبع آن، تعداد شرکت ها و استارتاپ های ارائه دهنده اعتبارخرید کالا هم رو به افزایش است، و البته باید حسابی مراقب باشید که کلاه سرتان نرود و حتی الامکان با یک وکیل مشورت کنید.

عادل طالبی، دبیر انجمن صنفی کسب وکارهای اینترنتی، در این زمینه به سرگرمی های محبوب می گوید: برای اعتماد به این دسته از شرکت ها حتما باید به مجوزهایی که نهادهای صنفی یا بخش های مربوطه می دهند، توجه کنید.

طبق قانون شرکت ها باید باید از اتحادیه کسب و کارهای فضای مجازی جواز کسب داشته باشند یا برای ارائه بعضی محصولات از نهاد مربوطه مجوز بگیرند برای مثال شرکتی که خدمات بیمه ای ارائه می نماید باید از بیمه مرکزی مجوز مجزا داشته باشد.

به گفته او به دلیل نداشتن نهادهای اعتبارسنجی خصوصی برای ارزیابی این شرکت ها در ایران، تا به امروز افراد زیادی از اعتماد به این شرکت ها متضرر شده اند.

منبع: تجارت نیوز

به "چگونه بدون ضامن وام خرید کالا بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بدون ضامن وام خرید کالا بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید