کشتی ایرانی حامل مواد غذایی به آبهای ونزوئلا رسید

به گزارش سرگرمی های محبوب، ایرنا نوشت: کشتی ایرانی حامل مواد غذایی روز گذشته وارد آبهای ونزوئلا شد و در حال نزدیک شدن به بندر لاگوایرا است.

کشتی ایرانی حامل مواد غذایی به آبهای ونزوئلا رسید

حجت سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس ساعاتی پیش در صفحه توئیتر خود نوشت کشتی ایرانی گلسان حامل مواد غذایی و تجهیزات لازم برای مقابل با بیماری کووید-19 وارد آبهای ونزوئلا شده است.

ماه گذشته نیز ایران پنج فروند کشتی حامل یک و نیم میلیون بشکه بنزین راهی ونزوئلا کرد و این نفتکش ها هفته های گذشته محموله های خود را تحول ونزوئلا دادند.

کشتی باری گلسان با پرچم ایران 26 اردیبهشت بندرعباس را به مقصد ونزوئلا ترک کرد.

رویترز نیز در گزارشی ضمن اعلام خبر وارد شدن کشتی باری ایران به آبهای ونزوئلا، مطرح کرد: براساس اطلاعات منابع مطلع، انتظار می رود ایران ماهانه دو تا سه محموله بنزین به ونزوئلا ارسال کند.

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اخیرا ضمن قدردانی از دولت ایران به دلیل ارسال نفتکش های حامی بنزین برای ونزوئلا خاطر نشان نموده بود که قرار است بزودی به ایران سفر کند و در این سفر در کمیسیون مشترک با حضور مقامات دو کشور شرکت خواهد نمود تا دو طرف توافق نامه هایی را در حوزه انرژی، کشاورزی، اقتصادی، تکنولوژی، علمی و بهداشت امضا نمایند.

ایران اخیرا به رغم مواجهه با تحریم های آمریکا، پنج نفتکش حامل بنزین برای ونزوئلا ارسال کرد که کارشناسان این اقدام را موفقیتی عظیم برای ایران دانستند.

به دنبال انتقال محموله های سوخت ایران برای ونزوئلا، دولت کاراکاس توانسته توزیع سوخت به سراسر این کشور را با سیستم جدیدی شروع کند.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "کشتی ایرانی حامل مواد غذایی به آبهای ونزوئلا رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی ایرانی حامل مواد غذایی به آبهای ونزوئلا رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید