گامی بلند در راستای توسعه صنایع خلاق ، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد

به گزارش سرگرمی های محبوب، در راستای ایجاد صندوق های پژوهش و فناوری که به منظور ارائه انواع خدمات اقتصادی به اکوسیستم فناوری و نوآوی ایجاد می شوند، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق نیز به منظور ارائه خدمات اقتصادی به شرکت های صنایع خلاق و فرهنگی تاسیس شد.

گامی بلند در راستای توسعه صنایع خلاق ، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد

به گزارش گروه علم و پیشرفت سرگرمی های محبوب به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت های خلاق و زیست بوم صنایع نرم و خلاق به نهادهای اقتصادی احتیاج دارند که به صورت تخصصی به احتیاجهای اقتصادی اینگونه از شرکت ها پاسخ دهند. بر این اساس، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، گامی بلندی در این حوزه محسوب می گردد.

یکی از اهداف و ماموریت های صندوق، حمایت از توسعه ذینفعان اصلی و فعالان زیست بوم صنایع خلاق بر اساس اولویت های فرهنگی ایرانی و اسلامی است.

این صندوق همچنین از افزایش سهم فراوریات ملی، صادرات محصولات و خدمات نسبت به سایر صنایع و محصولات کشور، حمایت می نماید.

افزایش ضریب نفوذ نوآوری و فناوری در فراوری محصولات و خدمات در حوزه صنایع فرهنگی، ایجاد زیرساخت مناسب برای تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری، جذب و راهنمایی سرمایه و سرمایه گذاران، خدمات اقتصادی در حوزه صنایع خلاق و نوآورانه، نیز بخش دیگری از اهداف راهبردی این صندوق را تشکیل می دهد.

صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق با سرمایه گذاری و یاری به توسعه زیرساخت، شبکه ها، فناوری ها، ناشران و توسعه دهندگان بازار و فعالیت های زیرساختی توسعه دهنده زیست بوم صنایع و محصولات خلاق و نوآورانه، کوشش دارد تا زیستبوم صنایع نرم و خلاق را هر چه بیشتر توسعه دهد.

این صندق به شرکت های خلاق و نوآور خدمات اعتباری و اقتصادی می دهد. همچنین برای آنها ضمانت نامه صادر می نماید.

تامین اقتصادی، ارائه تسهیلات، لیزینگ، کارگزاری تسهیلات، جذب و معرفی سرمایه گذار و سرمایه گذاری خطرپذیر، دیگر خدمات ارائه شده توسط این صندوق است.

علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، به آدرس www.cidfund.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "گامی بلند در راستای توسعه صنایع خلاق ، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گامی بلند در راستای توسعه صنایع خلاق ، صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید