15 روش ساده برای بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته

به گزارش سرگرمی های محبوب، اغلب افراد در زندگی خود با شکست هایی روبرو می شوند که باعث نا امید شدن و از دست رفتن اعتماد به نفس آن ها می گردد. اما از آن جایی که همه انسان ها برای زنده ماندن و بقا، به اعتماد به نفس احتیاج دارند، بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته، اهمیت بسیار زیادی دارد. اگرچه در بعضی از موارد، رخ دادن یک اتفاق آسیب زننده یا غیر منتظره، می تواند شور و اشتیاق فرد را از بین ببرد. در صورتی که شما هم طی رویدادی در زندگی، اعتماد به نفس خود را از دست داده اید، در ادامه در این مطلب با ما همراه باشید تا با 15 روش ساده برای اینکه بتوانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانید، آشنا شوید.

15 روش ساده برای بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته

1. منطقه امن خود را پیدا کنید

هر فردی یک منطقه امن دارد که می تواند غذا، موسیقی، هنر، کتاب محبوب، فیلم، برنامه تلویزیونی، یک منطقه جغرافیایی خاص یا گروهی از افراد باشد. تفاوتی ندارد که چه چیزی به شما احساس راحتی می دهد، فقط کافی است که به منطقه امن خود بروید. رفتن شما به منطقه امن خود، برای پنهان کردن مسائل یا درگیری با آن ها نیست، بلکه شما برای انرژی گرفتن آن جا هستید؛ همان طور که ماهیچه ها و فکر شما به زمانی برای انرژی گرفتن مجدد و شارژ شدن احتیاج دارند، خلق و خوی شما و حال روحیتان هم مانند آن ها هستند. زمانی را به استراحت در منطقه امن خود اختصاص دهید تا آرامش خود را دوباره به دست بیاورید.

2. فکرهای خود را تغییر دهید

به صورت فعال، تصمیم آگاهانه برای تغییر فرایندهای فکر کردن خود داشته باشید. هر وقت که به خودتان شک کردید سعی کنید با فکرهایتان مقابله کنید. به خاطر داشته باشید که بیشتر مسائل در فکر شما هستند. این بدان معنا نیست که آن ها وجود ندارند، فقط این شما هستید که به آن ها اجازه می دهید روی شما تاثیر بگذارند. به خاطر خودتان در مقابل آن ها بایستید و در پی آن یاد خواهید گرفت که با چه روش هایی در مقابل آن ها و در مقابل افراد دیگر، بایستید.

3. مانند زمانی که خشنود هستید، لبخند بزنید

یک لبخند، نقش بسیار مهمی را ایفا می نماید. حتی اگر کاملا از خود مطمئن نیستید هم با لبخند اطمینانی را از خود بروز می دهید که افراد دیگر شما را یک فرد با اعتماد به نفس می شناسند. با وجود لبخند روی صورت، بیشتر یک رهبر و پیشرو به نظر می رسید تا فردی که پیرو و دنبال نماینده است و احتمال اینکه همه چیز مطابق میل شما پیش برود هم بیشتر است. بنابراین لبخند بر لب داشته باشید و جهان را به جای بهتری تبدیل کنید.

4. صاف بایستید

طرز ایستادن بدن و شیوه ای که راه می روید، نقش بسیار مشخص نماینده ای در مشخص ظاهر دارد. در صورتی که خمیده باشید، افراد دیگر فکر می نمایند که شما ضعیف تر هستید. این شیوه طبیعت است که برای هر گونه گیاهی و حیوانی که روی زمین وجود دارد، قانون بقای شایسته ترین گونه، صدق می نماید و انسان هم احتیاج دارد که شایسته به نظر برسد. کوشش کنید که صاف بنشینید و در حالت ایستاده، به صورت صاف و کشیده باشید.

5. گام های کوچک برای رسیدن به هدف های خود، بردارید

هر چیزی به صورت گام به گام، اتفاق می افتد. در صورتی که هیچ تغییر چشمگیری که به صورت ناگهانی اعتماد به نفس شما را بالا ببرد را مشاهده نکردید، ناامید و دلزده نشوید. روی جهت خود متمرکز شوید و بدانید که رسیدن به جایی که می خواهید با برداشتن گام های کوچک امکان پذیر است. به زودی گام های کوچک را از اعتماد به نفس به موفقیت کامل در زندگی، طی خواهید کرد.

6. همواره تمیز و پاکیزه باشید

بهداشت برای داشتن اعتماد به نفس، ضروری و حیاتی است. زمانی که کثیف، عرق نموده و بدبو هستید، به سختی می توانید احساس خوبی درباره خودتان داشته باشید. فرقی نمی نماید که شرایط زندگی تان چگونه است، برترین کوشش خود را برای تمیز بودن انجام دهید زیرا پاکیزگی، کلید داشتن اعتماد به نفس است.

7. با ترس هایتان روبه رو شوید

هر کسی فهرستی از ترس ها و فوبیاها دارد، اگرچه بسیاری از افراد نمی خواهند آن را بپذیرند. ترس هایی مانند ترسیدن از مار، عنکبوت، ارتفاع، از دست دادن کنترل، تاریکی، دیگران و… برای بسیاری از افراد وجود دارد. ترس از مرگ و چیزهای ناشناخته، هم جزء ترس های طبیعی هستند که هر فردی ممکن است در سطح های مختلف، آن ها را داشته باشد. حداقل با یکی از ترس های خود روبرو شوید. زمانی که از ترس خود با موفقیت عبور کردید، اعتماد به نفس بسیار بیشتری در مقایسه با قبل خواهید داشت.

8. خودتان را تعریف کنید

شما انتخاب های کنونی خود هستید. انتخاب هایی که در گذشته داشتید و آرزوهایی که برای آینده دارید، مشخص می نمایند که انتخاب های کنونی تان چگونه درک می شوند، اما شما انتخاب های کنونی تان هستید. یاد بگیرید که خودتان را چگونه توصیف کنید. برای خود قانون ها و مرزهایی را مشخص نموده و از آن ها پیروی کنید؛ زیرا قانون های اخلاقی و آداب شما و در حقیقت، پایه و اساس هویتتان هستند. هیچ گاه این قضیه را از قلم نیاندازید.

9. اشتباه هایتان را بپذیرید

ما مایکل جردن را به خاطر موفقیت هایش، قضاوت می کنیم. مردم او را برترین بازیکن بسکتبال در همه زمان ها می نامند و از آمار بردها و مسابقه ها برای پشتیبانی این موضوع استفاده می نمایند. خود مایکل جردن، به سختی و با تمرکز بر شکست هایش به این مرحله رسید. چیزی که باعث رسیدن مایکل جردن به این سطح از موفقیت شد، لذت ناشی از بردن یک مسابقه نبود، بلکه نادیده نگرفتن اشتباهات بود.

10. در زمان حال زندگی کنید

یاد بگیرید که قدر همه چیزهایی که در اطرافتان وجود دارد را بدانید. با تمرین شکرگزاری، دیدگاهتان تغییر می نماید. به جای ناراحت شدن بابت از دست دادن یک مشتری مهم یا شکست خوردن در یک امتحان، به خاطر هوایی که آن را نفس می کشید، آبی که می نوشید، غذایی که می خورید و افرادی که آن ها را دوست دارید، شکرگزار باشید. روی زمان حال متمرکز باشید؛ زیرا در حقیقت تمام چیزی است که دارید.

11. فهرست تهیه کنید

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، وسایل ثانویه بسیاری مانند کامپیوتر، اینترنت، دانش استفاده آن و توانایی خواندن، دارید. شما مهارت های بسیاری دارید و منابع زیادی در دسترس شما است؛ حتی اگر چیزهایی که دوست دارید، نباشند. چیزی که می خواهید را تشخیص داده و راه هایی برای استفاده از آن ها پیدا کنید.

12. معاشرت و ارتباط اجتماعی داشته باشید

مسائل را با خانواده و دوستان، در میان بگذارید و با آن ها صحبت کنید زیرا آن ها اغلب خشنود می شوند که بتوانند به شما در به دست آوردن اعتماد به نفس از دست رفته تان، یاری نمایند. در صورتی که آن ها علت کمبود اعتماد به نفس شما هستند، دایره ارتباط اجتماعی خود را توسعه دهید. به مکان های عمومی بروید و با افراد غریبه معاشرت کنید. در صورتی که نتوانستید تأثیر بگذارید یا به صورت کامل شکست خوردید، هیچ کس اهمیت نمی دهد. آن ها پیش از این در زندگی شما نبودند و شما آن ها را از دست نخواهید داد.

13. بازی کنید

بازی های ویدیویی به دلایل بسیار زیادی، عالی هستند که به دست آوردن اعتماد به نفس از دست رفته، یکی از این علت ها است. در زندگی واقعی، ممکن است یک کارمند با زندگی خسته نماینده و بدون آینده باشید، اما در بازی ویدیویی، می توانید هرکسی که دوست دارید باشید. هر کنسول بازی ویدیویی (و بعلاوه اغلب بازی های کامپیوتری و موبایلی)، دست آوردهایی دارند. بعضی بردهای ساده را به دست بیاورید تا جرات خود را به سرعت ارتقا دهید.

14. یک کار عجیب و نابخردانه انجام دهید

به بیرون بروید و کاری که همواره می گفتید هیچ وقت نمی توانید انجام دهید، را اجرا کنید.

15. دوباره کوشش کنید

در صورتی که کمبود اعتماد به نفستان به علت شکست خوردن ایجاد شده است، به هر روشی که می دانید امکان پذیر است، برای جبران آن شکست، اقدام کنید. این کار به سرعت و فوری اتفاق نمی افتد، می توانید تمرین کنید، یاد بگیرید و کوشش مجدد در جهت تکامل را در اولویت قرار دهید. این بار اما به صورت یک نیروی با تجربه که چند بار کوشش نموده، با نیروی قوی تری بلند شده، سریع تر و باهوش تر از قبل است، ادامه دهید.

از دست دادن اعتماد به نفس، ساده است. اتفاق های غیرمنتظره ای رخ می دهند و به سادگی می توانید خود را در شرایطی بیابید که درآمدتان در پایین ترین حالت باشد. حتی اگر به گونه ای به نظر برسد که تنها فردی هستید که این اتفاق برایش رخ می دهد، حقیقت امر این است که همه ما نابرابری ها و شکست هایی را تجربه می کنیم. تا آخر راه ادامه دهید و در نهایت خواهید دید که اعتماد به نفس از دست رفته شما باز خواهد گشت و با موفقیت این جهت را طی خواهید کرد.

در انتها

در این مطلب، با 15 روش ساده برای به دست آوردن اعتماد به نفس از دست رفته، آشنا شدیم. همانطور که گفته شد، اعتماد به نفس، به سادگی می تواند کاهش یافته و از بین برود، اما برای بازگرداندن آن، می توانیم از روش های ساده ای هم استفاده کنیم. شما اعتماد به نفس خود را در چه حدی ارزیابی می کنید؟

منبع: Lifehack

منبع: دیجیکالا مگ

به "15 روش ساده برای بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 روش ساده برای بازگرداندن اعتماد به نفس از دست رفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید