آثار مصرف مکمل ها در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سریع تر بیماران کرونایی

به گزارش سرگرمی های محبوب، دریافت مکمل ها برای اصلاح کمبودهای بدن بعد از بیماری و بهبود قوای جسمی بیماران ضروری است. استفاده از ویتامین های D ،E و ریز مغذی های روی و سلنیوم در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس جدید کرونا بسیار موثر است. در صورت کمبود ویتامین های بدن با مشورت پزشک باید مکمل ها مصرف گردد.

آثار مصرف مکمل ها در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سریع تر بیماران کرونایی

به گزارش سرگرمی های محبوب و بنا بر اعلام شبکه ملی تحقیقات، بیماری های تنفسی، مصرف ویتامین ها و مکمل ها در پیشگیری از ابتلا به بیماری ها از جمله کرونا همچنین تسریع فرایند بهبود مبتلایان موثر است.

ویتامین D: یافته های جدید تأثیر مکمل های و یتامینD را در یاری به سیستم ایمنی بدن در مبارزه با کووید 19 تأیید نموده است. به این معنی که ویتامین D به شدت روی پاسخ به عفونت تأثیر می گذارد. چنانچه غلظت سرمی D3 شما کمتر از25 است، شما دچار کمبود هستید و با مراجعه به پزشک این شرایط باید اصلاح گردد. در صورتی که سطح غلظت ویتامینD شما بین 20 تا 30 است، با مصرف هر دو هفته یک بار یک کپسول 50000IU سطح ویتامین خود را در سطح مناسب حفظ کنید. در صورتی سطح غلظت ویتامین D شما بیشتر از30 است، ماهانه یک کپسول IU 50000 مصرف کنید .

ویتامین E : این ویتامین نیز مانند ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که به بدن یاری می نماید تا از عفونت ها جلوگیری کند. ویتامین E یکی از ریزمغذی هایی است که در سیستم ایمنی نقش دارد. بادام، بادام زمینی، فندق و تخمه آفتابگردان سرشار از ویتامین E هستند همچنین اسفناج و کلم بروکلی منبعی برای این ویتامین محسوب می شوند. ویتامین E برای حدود 200 واکنش بیوشیمیایی بدن ضروری است. از این رو برای عملکرد سیستم ایمنی بدن بسیار حائز اهمیت است همچنین مصرف غذاهای سرشار از ویتامین B6 شامل موز، سینه مرغ کم چرب، ماهی های آب سرد مانند تن ماهی، سیب زمینی پخته شده و نخود نیز در کنار ویتامین E توصیه می گردد. روغن های گیاهی نیز غنی از ویتامین E هستند. بعد از بهبود افراد مبتلا به کووید-19 در صورت داشتن ضعف و برای تقویت قوای جسمانی به مدت دو هفته روزانه قرص 100 میلی گرم مصرف گردد.

زینک یا روی: خواص روی در تقویت دستگاه ایمنی از قبل شناخته شده است و یک شرح احتمالی درباره نتایج این آنالیز هم این است که اثر ضد التهابی روی ممکن است باعث حفاظت بیماران شده باشد.این آنالیز نشان داد که میزان های روی در خون بیمارانی که به علت ابتلا به کووید-19درگذشته بودند، بسیار پایینتر از بیمارانی است که از این بیماری جان سالم به در برده بودند. بعد از بهبود افراد مبتلا به کووید-19 در صورت داشتن ضعف و برای تقویت قوای جسمانی به مدت دو هفته روزانه قرص روی مصرف گردد.

منیزیم: بعضی مطالعات اخیر گویای ارتباط منیزیم دریافتی وعفونت های ویروسی است و بر این اساس توصیه می گردد دریافت منیزیم از منابع غذایی آن از قبیل دانه ها، مغزها، حبوبات و غلات کامل به مقدار کافی در برنامه غذایی بیماران لحاظ گردد.

آهن: دریافت مقادیر کافی آهن از منابع غذایی غنی از آن در برنامه غذایی بیماران در نظر گرفته گردد و درصورت بروز علائم کمبود آهن ارزیابی های بالینی و پاراکلینیکی انجام گردد و بر اساس نتایج آن اقدام درمانی مناسب صورت گیرد.

مکمل پروبیوتیک: استفاده از ترکیبات غذایی پروبیوتیک در بیماران مبتلا به کرونا جهت کنترل عفونت های تنفسی می تواند یاری کننده باشد.

ویتامین C : دریافت کافی منابع غذایی غنی از ویتامینC در بیماران مبتلا به کرونا توصیه می گردد.در صورت عدم دریافت منابع غذایی توصیه به دریافت مکمل دوز یک گرم روزانه در ترکیب با ویتامین E به اندازه 1000 واحد بین المللی در تقویت سیستم ایمنی کاآمد است.

منبع: جام جم آنلاین

به "آثار مصرف مکمل ها در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سریع تر بیماران کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار مصرف مکمل ها در تقویت سیستم ایمنی بدن و بهبود سریع تر بیماران کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید