آمادگی ایران برای مشارکت موثر در تحکیم ثبات در افغانستان

به گزارش سرگرمی های محبوب، وزیر امور خارجه در ملاقات همتای افغانستانی ضمن اعلام آمادگی ایران برای مشارکت موثر در تحکیم ثبات در افغانستان، بر ضرورت همکاری همه جریان های سیاسی داخل این کشور در بازگرداندن امنیت با ثبات به افغانستان تأکید کرد.

آمادگی ایران برای مشارکت موثر در تحکیم ثبات در افغانستان

به گزارش گروه سیاسی سرگرمی های محبوب، محمدجواد ظریف و محمد حنیف اتمر وزرای امور خارجه ایران و افغانستان امروز (آدینه) در آنتالیا و در حاشیه نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا ملاقات و به تبادل نظر نشستند.

ظریف در این ملاقات با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت موثر در تحکیم ثبات در افغانستان، بر ضرورت همکاری همه جریان های سیاسی داخل افغانستان در بازگرداندن امنیت با ثبات به این کشور تأکید کرد.

وزیر امور خارجه همچنین آمادگی برگزاری هر چه سریع تر کمیسیون مالی دو کشور را اعلام نمود.

محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان نیز در این ملاقات ضمن ابلاغ پیغام تشکر دولت افغانستان بابت ارسال یاری های درمانی و بهداشتی و محموله های اکسیژن، با توجه به نامساعد بودن شرایط کرونا، خواهان تدوام مساعدت ها شد.

وزیر امور خارجه افغانستان در ادامه به تشریح آخرین شرایط امنیتی افغانستان پرداخته و آمادگی خود را جهت هماهنگی با طرف ایرانی به ویژه در خصوص شرایط امنیتی مناطق مرزی و برگزاری هر چه سریع تر کمیسیون مشترک مرزی اعلام نمود.

ظریف دیروز نیز با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان و صلاح الدین ربانی وزیر خارجه پیشین افغانستان ملاقات و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ملاقات با عبدالله عبدالله در آنتالیا ضمن ابراز نگرانی از شرایط امنیتی افغانستان، بر ضرورت برگزاری تبادل نظر های بین الافغانی تأکید کرد.

روز یکشنبه نیز قرار است نخستین نشست سه جانبه وزرای خارجه ایران، ترکیه و افغانستان در آنتالیا برگزار گردد.

مجمع دیپلماسی آنتالیا امروز (آدینه) 28 خرداد با سخنرانی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه افتتاح شد. این نشست با حضور مقامات عالی رتبه کشورها، وزرای امور خارجه، روسای سازمان های بین المللی و منطقه ای و دیپلمات های برجسته برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمادگی ایران برای مشارکت موثر در تحکیم ثبات در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ایران برای مشارکت موثر در تحکیم ثبات در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید