افزایش دوبرابری فروش بخش کتاب دیجی کالا در ایام قرنطینه، گفت وگو زنده با اهالی نشر

به گزارش سرگرمی های محبوب، حمیدرضا چیت چیان، مدیر ارتباطات خلاق و کمپین های دیجی کالا در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران ، از برگزاری یک کمپین فرهنگی توسط این فروشگاه مجازی از 4 تا 31 خردادماه خبر داد و گفت: ما در دیجی کالا کمپینی با عنوان هنر برای همه با همراهی شهرداری تهران و در همه دسته های هنری از جمله کتاب، صنایع دستی، لوازم تحریر و... طراحی کردیم تا سودی مضاعفی را به مشتریان خود برسانیم.

افزایش دوبرابری فروش بخش کتاب دیجی کالا در ایام قرنطینه، گفت وگو زنده با اهالی نشر

او ادامه داد: سیستم دیجی کالا، بازارگاه و مارکت طیف است. یک طیف مشتری های ما فروشندگان و تولیدکنندگان آثار فرهنگی و هنری هستند. در کمپین هنر برای همه برای این دست از مخاطبان، شرایط ویژه ای قائل شدیم. آن ها بدون هیچ هزینه ای در دیجی کالا ثبت نام می کنند و کالاهای خود را در فروشگاه دیجی کالا و تحت نظر ما می فروشند؛ یعنی از همه هزینه ها و درآمد ورودی صرف نظر کردیم و امکان ثبت نام و عرضه کالا را به صاحبان مشاغل فرهنگی داده ایم.

بیشتر تخفیف های کمپین هنر برای همه در حوزه کتاب است

چیت چیان ضمن اشاره به مشتری های دیجی کالا به عنوان طیف دوم مخاطبان کمپین هنر برای همه دیجی کالا، مطرح نمود: مشتریان در این کمپین -بنابر توافقاتی که با فروشنده ها می شود- تا 60 درصد از تخفیف در دسته های مختلف بهره مند می شوند و بیشتر این تخفیف ها در حوزه کتاب است.

مدیر ارتباطات خلاق و کمپین های دیجی کالا با تاکید بر اینکه همه تخفیف ارائه شده برای کتاب ها در این کمپین برگردن دیجی کالا نیست، افزود: با ناشران هم صحبت کردیم که بخشی از تخفیف ها را متقبل شوند البته در حدی که متضرر نشوند. این نگرانی هم وجود داشت که مبادا در جایی، کتاب ها با تخفیف معرفی و ارائه شوند. این اتفاق خوبی نیست زیرا بعدا مخاطب را حساس می کند.

او ادامه داد: با توجه به اقتضائات این کمپین و مسائل فروش که هم در کتابفروشی های آفلاین و آنلاین احساس می شد، مستقیما و بی واسطه با ناشران و تامین کنندگان آثار توافقاتی انجام دادیم که کمپین مورد اشاره، برگزار شود.

چیت چیان درباره مشارکت پلتفرم های نشر الکترونیک در کمپین هنر برای همه گفت: از آنجا که دوست داشتیم این کمپین کاملا عمومی باشد، از دیگر کسب وکارهای آنلاین هم دعوت کردیم تا همراه ما باشند. نهایتا پلتفرم های فیدیبو، طاقچه، واوخوان، نوار، دیوار، بیمیتو و تیوال اعلام آمادگی کردند و در کنار ما در کمپین هنر برای همه همراه شهرداری هستند.

وی افزود: ما ابعاد این کمپین را بزرگتر درنظر گرفتیم و از روز پنجم تا هشتم خردادماه، کنسرت های رایگانی نیز در قالب آن برگزار کردیم که کنسرت علیرضا قربانی، آخرین آن ها بود. البته از آنجا که علاقه مند بودیم همه بتوانند این برنامه ها را ببینند، از طریق تلویزیون های اینترنتی مثل آیو و لنز ایرانسل هم امکان تماشا برای مردم وجود داشت.

شروع برنامه مجازی دیجی کالا در حوزه نشر و کتاب

مدیر ارتباطات خلاق و کمپین های دیجی کالا درباره برنامه های کتابی این روزهای این فروشگاه مجازی بیان نمود: پس از 4 شب برنامه کنسرت، از امروز (شنبه 10 خردادماه) با تمرکز بیشتری به حوزه کتاب و نشر، در یک برنامه زنده در فضای مجازی می پردازیم.

وی افزود: در این برنامه گفت وگومحور با همین عنوان هنر برای همه مهمان هایی خواهیم داشت که در مورد فضای هنر و فرهنگ صحبت می کنند. مثلا میهمان روز اول این برنامه آیت دولتشاه، نویسنده آثاری همچون ترکش لغزنده و خویش خانه خواهد بود. به همین ترتیب با مترجمان، ناشران و دیگر فعالان این حوزه نیز گفت وگو می کنیم.

چیت چیان درباره نمایشگاه کتاب آنلاین با همکاری دیجی کالا و فیدیبو در حال برگزاری است و به کتاب های الکترونیک و صوتی اختصاص دارد، مطرح نمود: در این فرصت -که از 4 خرداد شروع شده و تا 31 خردادماه ادامه دارد- شرایطی لحاظ شد که فیدیبو کتاب های صوتی و الکترونیک را تا 50 درصد تخفیف در اختیار مخاطبان قرار دهد.

وی تاکید کرد: این نمایشگاه هنری قرار نیست جایگزین نمایشگاه کتاب باشد. همکاران ما با مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی -که متولیان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران هستند- رایزنی هایی داشتند و امیدوارم به نتایجی برسیم تا بتوانیم در نمایشگاه کتاب آنلاین، به عنوان جایگزین نمایشگاه کتاب که امسال برگزار نشده است، سهمی داشته باشیم.

رشد چندبرابری فروش کتاب در دیجی کالا

مدیر ارتباطات خلاق و کمپین های دیجی کالا درباره این ادعا که دیجی کالا در میان فروشگاه های مجازی کتاب، بیشترین فروش کتاب آنلاین را در ایام کرونا داشته است؛ اظهار کرد: از میزان رشد و فروش دیگر فروشگاه های کتاب آنلاین اطلاعی ندارم، ولی بخش کتاب دیجی کالا در فروردین نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته و ماه های قبل، رشد بسیار محسوسی داشت. میانگین عدد خرید هم در این ایام تقریبا دو برابر شده بود.

چیت چیان در پاسخ به این سوال خبرنگار ایبنا که دیجی کالا کتاب هایش را از ناشر تهیه می کند یا موزع کتاب؟ مطرح نمود: در دیجی کالا دو نوع فروشنده رسمی و واسطه داریم؛ اگر محصول یا کالایی فروشنده رسمی داشته باشد، حتما آن کالا را از فروشنده رسمی تهیه می کنیم. در زمینه کتاب هم فروشنده رسمی، کالا، ناشر است. حالا ممکن است توزیع کننده های دیگری هم در زمینه کتاب وجود داشته باشند که ماهیت این کسب و کار کار با آن ها را ایجاب می کند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "افزایش دوبرابری فروش بخش کتاب دیجی کالا در ایام قرنطینه، گفت وگو زنده با اهالی نشر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دوبرابری فروش بخش کتاب دیجی کالا در ایام قرنطینه، گفت وگو زنده با اهالی نشر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید