افزایش سرمایه تنوین در راه است

به گزارش سرگرمی های محبوب، مدیرعامل تامین سرمایه نوین از اعلام برنامه افزایش سرمایه این شرکت در آینده نزدیک خبر داد.

افزایش سرمایه تنوین در راه است

داود رزاقی به شرایط خوب و فرایند سودآوری شرکت اشاره کرد و گفت: تنوین در هفت ماهه ابتدای سال 99 مبلغ 585 میلیارد تومان درآمد شناسایی نموده که این رقم با افزایش قابل توجهی در هفت ماهه نخست امسال به رقم 732 میلیارد تومان رسیده است. همچنین شرکت خواهد توانست به سود پیش بینی شده در برنامه سال 1400 دست پیدا کند که این رقم احتمالا کمتر از سال گذشته نخواهد بود.

مدیرعامل و عضو هیات مدیره تأمین سرمایه نوین با بیان اینکه مجموع درآمدهای عملیاتی شرکت در دوره 6 ماهه 615 میلیارد تومان بوده است، افزود: درآمد مدیریت دارایی صندوق های شرکت با رشدی معادل 55 درصد و درآمد ارائه خدمات اقتصادی 27 درصد رشد داشته که مجموع درآمدهای شرکت در 6 ماه نخست سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته از افزایش 22 درصدی برخوردار بوده است.

رزاقی به نحوه تقسیم سود تنوین در مجمع اشاره کرد و گفت: در مجمع امسال 10 درصد سود میان سهامداران تقسیم شد و 90 درصد آن در سود انباشته به جای مانده است که امکان افزایش سرمایه و یا تقسیم سود در مجامع آینده شرکت خواهد داشت. باید این را نیز در نظر گرفت که سهامداران تصمیم گیرنده نهایی در مجمع هستند.

وی ادامه داد: برنامه افزایش سرمایه شرکت را از محل سود انباشته در دست بررسی بوده که جزییات مبلغ و درصد آن بعد از تایید نهایی هیات مدیره به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

وی به دلایل کاهش درآمد سپرده گذاری بانکی شرکت پرداخت و گفت: پیش از این منابع اقتصادی شرکت در بانک ها سپرده گذاری می شد که در حال حاضر این منابع در صندوق های سرمایه گذاری تنوین، سرمایه گذاری می شود. بر این اساس درآمد سپرده گذاری بانکی شرکت در دوره یادشده نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش جزئی داشته و این در حالی است که درآمد سرمایه گذاری صندوق های شرکت در مقایسه با دوره 6 ماهه سال 99 رشد خوبی را تجربه نموده است.

رزاقی با اشاره به اینکه درآمد انتشار اوراق 124 درصد رشد داشته است، ادامه داد: درآمد تعهد پذیره نویسی اوراق و تعهد پذیره نویسی سهام از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی در خصوص فرایند قیمتی سهم تنوین گفت: قیمت سهم در بازار را عرضه و تقاضا تعیین می کند و شرکت نمی تواند قیمت سهم را تعیین کند. با توجه به اینکه قیمت سهم با ارزش آن فرق دارد، سهامداران و فعالان بازار سرمایه برای سرمایه گذاری باید به ارزش سهم توجه کنند. در چند هفته اخیر نیز فرایند کلی بازار منفی بود و در پی این موضوع بعضی از سهامداران که احتیاج به نقدشوندگی داشتند به ارزش سهم توجهی نکردند و سهام خود را زیر ارزش واقعی آن به فروش رساندند.

P/E تنوین یک سوم گروه خود است

مدیرعامل تامین سرمایه نوین با بیان اینکه P/E سهم تنوین یک سوم P/E گروه خود است، گفت: در حال حاضر P/E گروه 16 است، اما P/E سهم تنوین حدود 5.5 است که این امر نشان از پتانسیل خوب این سهم برای رشد دارد؛ بنابراین لازم است که سهامداران برای خرید به فرایند سودآوری و ارزش سهم توجه بیشتری داشته باشند.

اقدامات شرکت در خصوص حمایت از سهم و بازارگردانی

رزاقی با اشاره به اینکه تنوین در دو حوزه تأمین اقتصادی و مدیریت وجوه فعالیت می کند، افزود: در سالجاری این شرکت تا به امروز بیش از 4 هزار میلیارد تومان تأمین اقتصادی اجرا شده و در بخش مدیریت وجوه بیش از 39 هزار میلیارد تومان منابع در اختیار صندوق های شرکت قرار گرفته است.

رزاقی افزود: صندوق اختصاصی بازارگردانی نوین پیشرو کار بازارگردانی سهم تنوین را برعهده دارد که همواره در حال خرید بوده و تا به امروز معادل 3.11 درصد، حدود 468 میلیون سهم خرید نموده است.

وی گفت: تامین سرمایه نوین دارای صندوق هایی نظیر؛ صندوق سرمایه گذاری مشترک یکم ایرانیان، صندوق سرمایه گذاری مشترک آیندهه نوین، صندوق سرمایه گذاری نهال سرمایه ایرانیان، صندوق سرمایه گذاری مشترک فراز اندیش نوین، صندوق سرمایه گذاری ارمغان ایرانیان، صندوق سرمایه گذاری مشترک میعاد ایرانیان، صندوق سرمایه گذاری مشترک نوین پایدار و صندوق سرمایه گذاری سپهر اندیشه نوین صنوین است. صندوق با درآمد ثابت آیندهه نوین با داشتن 16 هزار میلیارد تومان، بزرگترین صندوق شرکت است که سود این صندوق طی 20 ماه اخیر پایین تر از 20 درصد نبوده و میانگین پرداخت سالانه آن نیز بالای 22 درصد بوده است.

سودآوری خوب صندوق های تنوین

رزاقی با بیان اینکه صندوق هایتنوین شرایط سودآوری خوبی تا به امروز داشته اند، اظهار کرد: صندوق یکم ایرانیان به علت خاتمه سال اقتصادی به استناد اسانامه و امیدنامه ملزم به پرداخت ذخیره سود بوده و این صندوق طی یکسال گذشته 13 بار سود ماهانه پرداخت نموده که میانگین سالانه آن معادل 24.5 درصد است.

وی به ویژگی صندوق ها شرکت پرداخت و شرح داد: با توجه به ذخایر موجود در صندوق های شرکت و ترکیب دارایی ها (سپرده اوراق و سهام) به جز سهام که قابل پیش بینی نیست، می توانیم این نوید را بدهیم که این صندوق ها تا خاتمه سال اقتصادی خود سود مناسبی پرداخت خواهند کرد.

رزاقی در ادامه گفت: از دیگر ویژگی های این صندوق ها، پرداخت سود به صورت روزشمار و بدون نرخ شکست است که با توجه به برنامه ریزی و فرایند مثبت پیش رو، خواهیم توانست در صورت نبود مسائل بانکی، کار صدور و ابطال را ساعتی نموده و پرداخت سود صندوق ها را به یک ساعت پس از ابطال کاهش دهیم که این امر برای سرمایه گذارانی که دارای حساب بانک اقتصاد نوین باشند، راحت تر انجام می شود.

جذب منابع اقتصادی خوب تنوین با همکاری اسنپ

مدیرعامل نخستین تامین سرمایه کشور با بیان اینکه تنوین سه درگاه برای ورود سهامداران به صندوق های شرکت دارد، گفت: Nib market و اپلیکیشن همراه نوین و اسنپ از درگاه هایی هستند که سهامداران می توانند به صندوق های شرکت ورود کنند.

رزاقی همکاری تنوین با اسنپ را خبر خوبی برای سهامداران شرکت دانست و گفت: طی ماه گذشته همکاری خوبی با مجموعه اسنپ در خصوص امکان معامله صندوق های تنوین در اپلیکیشن اسنپ انجام شد. سوپر اپ اسنپ، حدود 40 میلیون کاربر دارد که حجم بالای کاربران این مجموعه می تواند جذب منابع اقتصادی خوبی را برای صندوق های شرکت به ارمغان داشته باشد.

سود صندوق های درآمد ثابت تنوین زیر 20 درصد نمی آید

وی با تاکید بر اینکه سود روزشمار صندوق های تامین سرمایه نوین با هر مبلغی، حدود 20 درصد و بدون نرخ شکست است، گفت: صندوق های کمی در بازار سرمایه این میزان سود را پرداخت می کنند و در حال حاضر نیز هیچ بانکی این رقم سود را با این شرایط به مشتریان خود نمی دهد.

رزاقی در خاتمه توصیه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط نوسانی اقتصادی کشور، به سهامداران بازار سرمایه صبر و نگاه بلندمدت داشتن را توصیه می نمایم. همچنین سهامداران در شرایط فعلی بازار، می توانند در صندوق های با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند تا بازار سهام به یک شرایط اطمینان بخش و ثبات نسبی برسد.

منبع: تجارت نیوز

به "افزایش سرمایه تنوین در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سرمایه تنوین در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید