خبرنگاران واکنش ها به پیشنهاد ترامپ در مورد برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت

به گزارش سرگرمی های محبوب، تهران- خبرنگاران- به دنبال پیشنهاد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا برای برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت در کمپ دیوید، برخی رهبران کشورهای این گروه پاسخ های مثبت و منفی خود در این خصوص را اعلام کردند.

خبرنگاران واکنش ها به پیشنهاد ترامپ در مورد برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا که میزبان اجلاس گروه هفت در سال 2018 بود در مورد پیشنهاد ترامپ به سرگرمی های محبوب گفت: هر تجمع حضوری باید با اولویت ایمنی برگزار شود.

ترودو اضافه نمود، ما باید جلسات رهبران را چه به صورت مجازی یا حضوری برگزار کنیم، ما پیشنهاد ایالات متحده به عنوان میزبان گروه هفت را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم چه تدابیری برای حفظ امنیت مردم در نظر گرفته می شود و متخصصان چه توصیه هایی می کنند.

با گذشت چندین ساعت از پیشنهاد ترامپ، تا کنون مثبت ترین پاسخ توسط امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه ارائه شده است.

در همین رابطه یک مقام فرانسوی از کاخ الیزه گفت: مکرون مایل است اگر شرایط بهداشتی اجازه دهد به کمپ دیوید برود. وی این رویداد را یک نشست مهم خواند.

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز در کنفرانس خبری در برلین در مورد برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت در کمپ دیوید گفت: صبر می کند تا ببیند چه اتفاقی خواهد افتاد.

ترامپ در حالی خواهان برگزاری اجلاس گروه هفت در مقر کمپ دیوید است که در حال حاضر اروپایی ها و کانادایی ها به دلیل محدودیت اعمال شده توسط دولت آمریکا برای مهار شیوع ویروس کرونا، قادر به سفر به ایالات متحده نیستند.

ترامپ روز چهارشنبه با تغییر تصمیم خود برای برگزاری نشست گروه هفت به صورت ویدئو کنفرانس، در توییتر نوشت: این نشست می تواند به صورت حضوری در مقر کمپ دیوید برگزار شود.

رییس جمهوری آمریکا اضافه نمود: بهبودی از بیماری همه گیری ویروس کرونا به اندازه کافی خوب پیش می رود که احتمالاً می تواند گردهمایی عظیم دیپلماتیک (گروه هفت) به صورت حضوری انجام شود.

ترامپ در ادامه تاکید کرد: اکنون که کشور ما در حال بازگشت به شرایط سابق است من در حال تصمیم گیری برای برنامه ریزی مجدد برای نشست گروه هفت در همان تاریخ مشابه در ایالت واشنگتن دی سی در مقر کمپ دیوید هستیم.

نشست گروه هفت که امسال به میزبانی آمریکا برگزار می شود، قرار بود در ماه ژوئن (خرداد) در مقر کمپ دیوید برگزار شود. اما در ماه مارس (فروردین) کاخ سفید گفت که به دلیل همه گیری بیماری کووید 19 این نشست از راه دور برگزار می شود.

کشورهای گروه هفت شامل انگلی، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن و ایالات متحده می شوند که چهل و پنجمین نشست این گروه در سال گذشته در فرانسه برگزار گشت.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران واکنش ها به پیشنهاد ترامپ در مورد برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش ها به پیشنهاد ترامپ در مورد برگزاری حضوری اجلاس گروه هفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید