خرید بیش از 8.2 میلیون تن گندم در کشور

به گزارش سرگرمی های محبوب، معاون وزیر صنعت، از خرید بیش از 8 میلیون و 200 هزار تن گندم تا 11 شهریور ماه خبر داد و گفت: دولت با تمام توان در شرایط سخت نقدینگی، پول گندمکاران را پرداخت کرده است.

خرید بیش از 8.2 میلیون تن گندم در کشور

به گزارش سرگرمی های محبوب، به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، یزدان سیف، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از خرید بیش از 8 میلیون و 200 هزار تن گندم تا 11 شهریور ماه خبر داد و گفت: دولت با تمام توان در شرایط سخت نقدینگی، پول گندمکاران را پرداخت کرده است و تا به امروز 90 درصد از پول گندم های تحولی به مراکز خرید تسویه شده است.

وی افزود: در مقایسه با 11 شهریور ماه سال گذشته، خرید تضمینی رشد 7 درصدی در کشور دارد و در حال حاضر مراکز خرید در استان ها آماده تحویل گندم کشاورزان هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا به امروز بیش از 18 هزار و 546 میلیارد تومان به گندم کاران پرداخت شده است.

سیف گفت: مقدار خرید تضمینی گندم هم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 7 درصدی دارد.

وی افزود: ارزش کل خرید تضمینی گندم به 20 هزار و 668 میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: دانه روغنی کلزا به مقدار 265 هزار تن به ارزش بیش از 1,200 میلیارد تومان خریداری شده است و 100 درصد پول آن به کلزاکاران پرداخت شده است.

سیف گفت: تا به امروز در دو استان خوزستان و کرمان 460 تن دانه آفتابگردان زمان خریداری شده است. وی گفت: 11 تن دانه روغنی گلرنگ نیز در فارس و کرمانشاه تحویل مراکز خرید شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "خرید بیش از 8.2 میلیون تن گندم در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید بیش از 8.2 میلیون تن گندم در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید