داروی ایلیا را از شبکه های اجتماعی نخرید! خطر نابینایی وجود دارد

به گزارش سرگرمی های محبوب، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو نسبت عوارض شدید منجر به نابینایی داروی ایلیا که به صورت غیرمجاز در شبکه های اجتماعی عرضه می گردد، هشدار داد.

داروی ایلیا را از شبکه های اجتماعی نخرید! خطر نابینایی وجود دارد

به گزارش ایسنا، دکتر حسین شمالی با تاکید بر ممنوعیت فروش دارو در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، گفت: با توجه به حساسیت شرایط نگهداری دارو تنها راستا مطمئن برای تهیه آن، داروخانه و زیر نظر مسئول فنی است؛ بنابراین در غیر این صورت هیچ تضمینی برای تایید سلامت دارو وجود ندارد و عوارض ناشی از مصرف دارو قابل پیگیری نیست.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه داروی Eylea (Aflibercept) 40 mg/ml یخچالی بوده و شرایط نگهداری آن بسیار حائز اهمیت است، تهیه و مصرف این دارو از شبکه های اجتماعی منجر به عوارض شدید از جمله نابینایی شده است، بنابراین مورد از سوی سازمان غذا و دارو به منظور پیگیری و برخورد به پلیس فتا اطلاع رسانی شد.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، شمالی با تاکید مجدد بر اینکه تنها مرجع مورد تایید برای تهیه دارو، داروخانه است، گفت: در حال حاضر خرید و فروش دارو در اینترنت، پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی ممنوع و غیرمجاز است و به وسیله مراجع نظارتی مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.

منبع: فرارو

به "داروی ایلیا را از شبکه های اجتماعی نخرید! خطر نابینایی وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی ایلیا را از شبکه های اجتماعی نخرید! خطر نابینایی وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید