رکورد فوتی های کرونایی در استان بوشهر شکسته شد

به گزارش سرگرمی های محبوب، به گفته کارشناسان موج چهارم کرونا بسیار خطرناک تر از دفعات قبلی است و برای شکسته شدن زنجیره انتقال آن احتیاج بیشتر به مشارکت همگانی در رعایت دستورالعمل بهداشتی است.

رکورد فوتی های کرونایی در استان بوشهر شکسته شد

به گزارش تسنیم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به شرایط شیوع کرونا و ابتلا به بیماری گفت: از یک هزار و 200 نمونه گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا ویروس در شبانه روز گذشته، بر اساس معیار های قطعی تشخیصی 420 بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان شناسایی شد.

سعید کشمیری از بستری 471 بیمار در بخش کرونایی بیمارستان های استان بوشهر اطلاع داد و اضافه نمود: از این تعداد 54 نفر در بخش مراقبت های ویژه و 26 نفر در شرایط حاد این بیماری قرار دارند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به رکورد فوتی های کرونایی در استان خاطر نشان کرد: 14 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، شامل 10 مرد با سابقه بیماری قلبی، کلیوی، سرطان، دیابت و فشار خون و 4 خانم با سابقه بیماری مغزی و سندروم در شبانه روز گذشته در استان بوشهر به ثبت رسید.

وی، با بیان اینکه تا به امروز یک هزار و 17 نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند توضیح داد: از شروع شیوع کرونا تا به امروز حدود 35 هزار نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به متوقف شدن فرایند افزایشی بستری ها در بخش کرونایی بیمارستان های استان بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون افزایش بستری ها در بخش کرونایی انفجاری نیست و در یک عدد ثابت مانده است.

کشمیری با اشاره به تغییر رنگ بندی شهرستان های 10 گانه استان بوشهر توضیح داد: در رنگ بندی جدید سامانه ماسک 7 شهرستان بوشهر، تنگستان، جم، دیر، عسلویه، دیلم و کنگان از رنگ قرمز به نارنجی تبدیل شده و 3 شهرستان گناوه، دشتستان و دشتی همچنان به رنگ قرمز هستند.

منبع: فرارو

به "رکورد فوتی های کرونایی در استان بوشهر شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد فوتی های کرونایی در استان بوشهر شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید