شورای عالی امنیت ملی درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز نظر می دهد

به گزارش سرگرمی های محبوب، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: درباره عوامل خرابکاری در سایت نطنز شورای عالی امنیت ملی باید نظر بدهد.

شورای عالی امنیت ملی درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز نظر می دهد

به گزارش سرگرمی های محبوب به نقل از خانه ملت، علی اکبر صالحی در حاشیه نشست عصر امروزکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون امنیت ملی یکی از کمیسیون های مهم به خصوص در بحث محوری فعالیت های جمهوری اسلامی ایران است. به ویژه فعالیت هایی که تبدیل به چالش عمده بین ایران و دنیا استکبار شده است.

وی با اشاره به حضور در بعضی از جلسات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بنا بر دعوت نمایندگان، اضافه نمود: ما ضمن حضور در جلسات این کمیسیون، گزارشی درباره پیشرفت کارها در حوزه صنعت هسته ای به نمایندگان ارائه می دهیم و در نشست امروز قرار است درباره فعالیت های هسته ای کشورهای همسایه صحبت گزارش دهیم.

صالحی یادآور شد: کشور امارات متحده عربی اولین رآکتور هسته ای را راه اندازی نموده و قرار است چهار رآکتور هسته ای داشته باشند. عربستان سعودی نیز تصمیم جدی برای ورود به این حوزه گرفته است. در کشور ترکیه هم فعالیت های بسیار گسترده ای در ارتباط با ساخت نیروگاه آغاز شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی اضافه نمود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یازدهم دنبال رایزنی با سازمان انرژی اتمی است تا بُعد امنیتی این مسئله برای جمهوری اسلامی ایران را آنالیز کنیم.

صالحی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره خرابکاری اخیر در سایت هسته ای نطنز، گفت: در جلسات گذشته کمیسیون امنیت ملی مجلس درباه حادثه نطنز صحبت شده و تکلیف اتفاق رخ داده روشن شده است. سازمان انرژی اتمی نیز از روزی که این رخ داد اقدامات لازم را در دو فاز آغاز کرد.

وی ادامه داد: ما در فاز نخست نسبت به تامین تجهیزات و راه اندازی مقدماتی برای فراوری سانتریفیوژهای پیشرفته اقدام کردیم و در فاز بعدی قدم بلند مدتی را برخواهیم داشت لذا با توجه به اقدام خرابکارانه و خبیثانه تصمیم گرفته شد تا سالن مدرن تر، وسیع تر و فراگیرتری را از نظر همه ابعاد در نزدیکی نطنز برای این امر احداث کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: شورای عالی امنیت ملی باید درباره عوامل خرابکاری حادثه سایت هسته ای نطنز، نظر دهد.

منبع: جام جم آنلاین

به "شورای عالی امنیت ملی درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز نظر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای عالی امنیت ملی درباره عوامل خرابکاری حادثه نطنز نظر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید