عصاره گوجه فرنگی، سلول های بدخیم سرطان معده را سرکوب می نماید

به گزارش سرگرمی های محبوب، به نقل از هلث سایت، گوجه فرنگی منبع غنی از لیکوپن و آنتی اکسیدان با انواع مزایای سلامت، از جمله کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان است.

عصاره گوجه فرنگی، سلول های بدخیم سرطان معده را سرکوب می نماید

نتایج مطالعه اخیر در ایتالیا نشان داده که عصاره گوجه فرنگی برای سرکوب پیشروی و سلول سازی سلول های بدخیم سرطان معده مفید است و راه را برای درمان های تازه برای این بیماری کشنده هموار می نماید.

دانیلا بارون، سرپرست تیم تحقیق از مرکز تحقیقات سرطان شناسی مرکولیانو ایتالیا، در این باره می گوید: به نظر می رسد اثر ضدتوموری گوجه فرنگی با لیکوپن ارتباطی ندارد. پس از تجزیه و تحلیل عصاره های گوجه فرنگی از نظر توانایی آن ها در مقابله با رده های سلولی سرطان معده، محققان دریافتند که عصاره انواع گوجه فرنگی قادر به مهار رشد سلول های بدخیم است.

طبق نتایج، این عصاره توانایی حرکت و پیشروی سلول های سرطانی در معده را مهار می نماید، بعلاوه چرخه سلولی را به وسیله تنظیم پروتئین های خانواده رتینوبلاستوما و مهارکننده های خاص چرخه سلولی متوقف می نماید و در نهایت باعث مرگ سلول سرطانی در اثر آپوپتوز می گردد.

سرطان معده که چهارمین نوع شایع سرطان در دنیا است، نوعی سرطان است که از معده آغاز می گردد و در سراسر بدن پخش شده و با عوامل ژنتیکی، عفونت هلیکوباکتر پیلوری (عفونت باکتریایی که باعث التهاب معده، بیماری زخم معده و انواع خاصی از سرطان معده می گردد) مرتبط است.

عادات غذایی نامناسب مثل مصرف غذا های دودی و شور هم در این زمینه تاثیرگذار هستند.

بعضی از علائم و نشانه ها شامل؛ مسائل بلع، احساس نفخ بعد از غذا خوردن، احساس سیری بعد از خوردن وعده های غذایی کوچک، کاهش وزن ناخواسته، سوء هاضمه، معده درد، حالت تهوع و استفراغ، سوزش سردل ؛ ممکن است نشانه های سرطان معده باشد.

منبع: همگردی

به "عصاره گوجه فرنگی، سلول های بدخیم سرطان معده را سرکوب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصاره گوجه فرنگی، سلول های بدخیم سرطان معده را سرکوب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید