ماهله موتور الکتریکی بدون آهن ربا با بازده 95٪ ساخت

به گزارش سرگرمی های محبوب، شرکت آلمانی ماهله یک موتور الکتریکی بدون آهن ربا فراوری نموده که دارای 95 درصد بازدهی است و با مصرف اندک منابع زمینی، گزینه ای مطلوب برای فراوری انبوه محسوب می گردد.

ماهله موتور الکتریکی بدون آهن ربا با بازده 95٪ ساخت

حدود پنج سال پیش بود که هوندا گفت نخستین کاربرد عملی در دنیا از آهن ربای نئودیمیم (Neodymium) تغییر یافته را که حاوی فلزات کمیاب موجود در زمین نیست، توسعه داده است. موضوعی که در آن موقع یک پیشرفت مهم برای صنعت به حساب می آمد، زیرا عملا به این معنی بود که هوندا می تواند موتورهای الکتریکی بدون فلزات کمیاب سنگین مانند دیسپروزیم (Dysprosium) یا تربیم (Terbium) فراوری کند. اکنون شرکت ماهله (Mahle) این فناوری را به سطح دیگری ارتقا داده است.

این تأمین کننده قطعات خودروی آلمانی به تازگی نخستین موتور الکتریکی بدون آهن ربا را معرفی نموده است. این موتور هم اکنون مراحل نهایی توسعه را می گذراند و مهم ترین ویژگی آن این است که به عناصر کمیاب زمین احتیاج ندارد. به گفته ماهله این فناوری نه تنها با محیط زیست سازگار است، بلکه از نظر هزینه ها و امنیت منابع هم مزایایی را به همراه دارد.

مایلک فریک (Michael Frick) رییس ماهله گفت: با موتور الکتریکی جدید، ما به عنوان یک شرکت با عملکرد پایدار مسئولیت خود را انجام می دهیم. استفاده نکردن از آهن ربا و بنابراین استفاده نکردن از عناصر کمیاب زمین نه تنها از نگاه ژئوپلیتیک بلکه در جهت استفاده مسؤولانه از طبیعت و منابع پتانسیل زیادی دارد.

در کنار سازگار بودن با محیط زیست، موتور الکتریکی جدید ماهله بسیار کارآمد هم هست. این شرکت می گوید موتور بدون آهن ربا (Magnet Free) تقریبا در تمام رژیم های عملیاتی بازده تقریبی حدود 95 درصد ارائه می دهد که این سطح از بازدهی قبلا فقط توسط خودروهای مسابقه ای فرمول E به دست آمده است.

ماهله به لطف انتقال بدون تماس جریان الکتریکی بین قسمت های چرخان و ثابت داخل موتور، نوید دوام بالایی را برای آن می دهد. اساسا، این یعنی موتور الکتریکی بدون احتیاج به تعمیر و نگهداری پیوسته خواهد بود و برای طیف وسیعی از کارنمودها مناسب است.

مارتین برگر معاون این شرکت هم گفت: موتور بدون آهن ربا قطعا یک پیشرفت چشمگیر است زیرا چندین مزیت دارد که هنوز در محصولی از این نوع ترکیب نشده اند. در نتیجه ما می توانیم محصولی با بازدهی بالا و با هزینه ای نسبتا کم به مشتریان خود ارائه دهیم. محصولی که در آینده می توانیم شاهد عملکرد آن بر روی خودروهای الکتریکی باشیم.

عکس کاور: طرحی گرافیکی از موتور الکتریکی بدون آهن ربای ماهله

Credit: Mahle

منبع: Motor1

منبع: دیجیکالا مگ

به "ماهله موتور الکتریکی بدون آهن ربا با بازده 95٪ ساخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماهله موتور الکتریکی بدون آهن ربا با بازده 95٪ ساخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید