مشهد مقدس میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل

به گزارش سرگرمی های محبوب، به گزارش بازرگانیخبرنگاران، مراسم افتتاح این سایت، همزمان با اعیاد شعبانیه، سالروز ولادت حضرت امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و حضرت امام سجاد (ع)، با حضور دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، مقامات و مدیران استانی و محلی و اصحاب رسانه، از ساعت 14 امروز چهارشنبه 27 اسفند 1399، در محوطۀ باز دانشگاه فردوسی مشهد (جنب مسجد حضرت زهرا (س) این دانشگاه)، شروع و به صورت زنده از تلویزیون تعاملی لنز ایرانسل پخش می گردد.

مشهد مقدس میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل

در این مراسم، همچون مراسم های افتتاح سایت های تجاری 5G قبلی ایرانسل، کاربردهای فناوری نسل پنجم تلفن همراه نیز به حاضران در مراسم و بینندگان آنلاین، ارائه می گردد.

پس از سایت 5G ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس، این سایت، که هفتمین سایت نسل پنج ایرانسل است، دومین سایت 5G ایران در یک مرکز دانشگاهی است. ایرانسل، اولین ارائه دهندۀ 5G در ایران، با برنامه ریزی جامع نگر در راه اندازی سایت های نسل پنج تلفن همراه، مراکز پژوهشی و دانشگاهی، از جمله پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دانشگاه تربیت مدرس تهران و دانشگاه فردوسی مشهد را برای نصب و راه اندازی سه سایت 5G خود برگزیده تا امکان بهره مندی جامعۀ علمی و دانشگاهی از آخرین نسل ارتباطات همراه فراهم گردد و در عین حال، در بعضی مراکز عمومی مانند بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، محوطۀ باز شهرداری شیراز و ساحل نیلگون خلیج فارس در جزیرۀ کیش نیز، سریع ترین اینترنت همراه را در معرض استفادۀ عموم مردم قرار داده است.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در سالی که آخرین روزهای آن سپری می گردد، توانست با راه اندازی نخستین سایت تجاری 5G ایران، هشت ماه یکه تاز ارائۀ خدمات نسل پنج تلفن همراه در ایران باشد و هم اکنون نیز دارای بیشترین تعداد سایت تجاری 5G در ایران است. ایرانسل در عین حال، مطالعه روی نسل ششم تلفن همراه (6G) را نیز با تکیه بر تقویت و توسعۀ دانش بومی، از سال 1398 شروع و در این زمینه همکاری خود را با مراکز معتبر دانشگاهی کلید زده است.

ایرانسل از سال 1395، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی شروع کرد و توانست در سال 1396، نخستین بار در ایران، نمونه ای از شبکۀ کامل 5G را در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، آزمایش کند.

نخستین سایت تجاری 5G ایران، اول مرداد ماه 1399، توسط ایرانسل در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد. این سایت توسط رئیس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، به صورت آنلاین افتتاح شد.

هفتم مرداد 1399، دومین سایت تجاری نسل پنج ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور سرگرمی های محبوب، توسط دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی شد و 21 آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری 5G ایران که نخستین سایت outdoor نسل پنج بود، در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، 28 بهمن ماه 1399، با حضور مهندس محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین افتتاح شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم نهاده شد .

پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه 1399، با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر نهاده شد.

ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه 19 اسفند ماه 1399، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، در این جزیره افتتاح شد.

علاقه مندان به مشاهدۀ مراسم افتتاح هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل، می توانند پخش زندۀ این مراسم از دانشگاه فردوسی مشهد مقدس را ساعت 14 فردا چهارشنبه 27 اسفند 1399، از نشانی lenz.ir/live دنبال نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مشهد مقدس میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشهد مقدس میزبان هفتمین سایت تجاری 5G ایرانسل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید