موانع آموزش حضوری دانشجویان باید رفع گردد ، بازگشایی دانشگاه ها به صورت تدریجی و گام به گام

به گزارش سرگرمی های محبوب، سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه در حال برطرف موانع آموزش حضوری دانشجویان هستیم، گفت: بازگشایی آموزش حضوری دانشگاه به صورت تدریجی و گام به گام اتفاق می افتد.

موانع آموزش حضوری دانشجویان باید رفع گردد ، بازگشایی دانشگاه ها به صورت تدریجی و گام به گام

به گزارش گروه دانشگاه سرگرمی های محبوب، به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، علی آدمی در گردهمایی مجازی دانشجویان نو ورود دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبائی بر ضرورت حضور جوانان در عرصه های علمی و اجرایی کشور تاکید نمود و گفت: امروز شاهد تغییر نسل های مدیریتی به سمت جوانان هستیم و این با وجود جوانان فعال امکان پذیر است.

وی اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی و این دانشکده به عنوان بخشی از نخبگان کشور، مسئولیت های مهمی در برابر جامعه و مسائل آن دارند و باید در این زمینه پیشرو و پیشقدم باشند. تمام ساختار ها و زیرساخت های دانشگاه در خدمت دانشجویان است چرا که نبض دانشگاه و آیندۀ کشور در دست آن ها است.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی بر مسئولیت های اجتماعی دانشگاه و دانشجویان تاکید نمود و اضافه نمود: اگر برای نهاد دانشگاه چند کارویژه در نظر بگیریم، نخستین آن دانایی در محور های آموزش و پژوهش است و این دو محور به خوبی در دانشگاه علامه طباطبائی پیگیری می گردد. بعلاوه کارویژۀ دوم را توانایی است. در دانشگاه های نسل سوم و چهارم در سراسر جهان، موضوع توانایی مطرح است.

آدمی اضافه نمود: توانمندساختن دانشجویان احتیاج اصلی برای ورود به بازار کار است. نقش دانشگاه با مسئولیت اجتماعی آن می طلبد که توانایی لازم برای ورود به بازار کار به دانشجویان داده گردد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علامه طباطبائی دوره های کارآفرینی و مهارت افزایی را برای افزایش توانایی دانشجویان در نظر گرفته است، اعلام نمود: در این دانشگاه ظرفیت های فراوانی برای شکوفاکردن استعداد های دانشجویان و افزایش توانایی های عملی آن ها در کنار آموزش های رسمی وجود دارد. هدف اصلی این است که دانش آموختگان این دانشگاه در کنار مباحث علمی بتوانند تجربه های عملی و مهارت های کارآفرینی و شغلی را هم آموزش ببینند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: کار ویژه مهمی نیز که از یک دانشجو و دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبائی مورد انتظار است، حفظ هویت ایرانی و اسلامی است. برای دانشجو داشتن قدرت تحلیل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و مالی در کنار تخصص و توانمندی، بسیار مهم است. چیزی که من آن را دانش آموختۀ دانشگاه علامه طباطبائی با هویت ایرانی و اسلامی می نامم. این سه کارویژه، دانشجویی در تراز گام دوم انقلاب می سازد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم آشنایی، ملاحظه و رعایت قوانین آموزشی به وسیله دانشجویان توضیح داد: ضروری است دانشجویان با قوانین آشنایی کامل داشته باشند و چنانچه ابهامی داشته باشند، معاونت دانشجویی آمادۀ پاسخگویی و برطرف ابهامات دانشجویان است.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در ارتباط با زمان شروع آموزش های حضوری دانشجویان گفت: در این زمینه محدودیت ها و موانعی وجود دارد که در حال برطرف آن ها هستیم. بعلاوه منتظر اعلام مقررات و دستورالعمل های اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز هستیم تا تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ گردد.

آدمی در سرانجام به بازگشایی دانشگاه، به صورت تدریجی و گام به گام اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به اینکه فرایند واکسیناسیون استادان، کارکنان و دانشجویان بسیار مهم است، پیگیر این امر هستیم. نکتۀ دیگر جهش های ویروس کرونا است که به قطعیت نمی توان درباره آن صحبت کرد، اما کوشش بر این است که آموزش ها از ابتدای آذر ماه به صورت حضوری برگزار شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "موانع آموزش حضوری دانشجویان باید رفع گردد ، بازگشایی دانشگاه ها به صورت تدریجی و گام به گام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موانع آموزش حضوری دانشجویان باید رفع گردد ، بازگشایی دانشگاه ها به صورت تدریجی و گام به گام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید