هورایزن فوربیدن وست رایگان از PS4 به PS5 قابل ارتقا خواهد بود

به گزارش سرگرمی های محبوب، بالاخره سونی با عقب نشینی از تصمیم خود بیان نمود که دارندگان نسخه پلی استیشن 4 بازی Horizon Forbidden West می توانند این نسخه را به صورت رایگان به نسخه پلی استیشن 5 ارتقا دهند.

هورایزن فوربیدن وست رایگان از PS4 به PS5 قابل ارتقا خواهد بود

همان طور که وعده داده شده بود، چند روز پیش امکان پیش خرید بازی هورایزن فوربیدن وست (Horizon Forbidden West) فراهم شد اما برخلاف انتظار این اقدام با جنجال هایی هم همراه بود. قیمت گذاری عجیب و عدم امکان ارتقای نسخه نسل هشتمی به نسخه نسل نهمی نقدها زیاد و البته درستی را در پی داشت. سونی ابتدا اعلام کرده بود که نسخه کنسول پلی استیشن 4 با قیمت 60 دلار و نسخه پلی استیشن 5 با قیمت 70 دلار عرضه خواهد شد و افرادی که بخواهند به هر دو نسخه دسترسی داشته باشند، باید 80 دلار بپردازند.

تصمیم اولیه سونی به شدت اشتباه و حتی می توان گفت حریصانه بود، به خصوص با توجه به اینکه در گذشته آن ها اعلام کرده بودند که بازی هورایزن فوربیدن وست برای تبدیل به نسخه نسل بعدی آپدیت رایگان دریافت خواهد کرد.

اکنون، پس از نقدهای که طرفداران انجام دادند، شرکت سونی در بیانیه نوی اعلام کرده که افرادی که بازی را با قیمت 60 دلار روی پلی استیشن 4 تهیه کرده باشند، می توانند آن را به صورت رایگان با یک آپدیت در کنسول پلی استیشن 5 به نسخه نسل نهمی تبدیل کنند. این تصمیم نو سونی نشان می دهد که اگر طرفداران در مقابل بعضی از سیاست های غلط شرکت ها بایستند، گاهی این امکان وجود دارد که شرکت ها از تصمیم نادرست خود عقب نشینی کنند.

البته، درباره بازی Horizon Forbidden West هنوز یک موضوع عجیب و غیرمنطقی وجود دارد. با وجودی که طرفداران می توانند همان نسخه 60 دلاری کنسول پلی استیشن 4 را با یک آپدیت رایگان به نسخه پلی استیشن 5 تبدیل کنند اما عجیب این است که قیمت نسخه پلی استیشن 5 همچنان 70 دلار است. یعنی اگر شما نسخه پلی استیشن 4 را خریداری کنید، می توانید 10 دلار در هزینه خود صرفه جویی کنید.

جیم رایان، مدیر شرکت سرگرمی های تعاملی سونی، در بیانیه خبری نو خود درباره ی این موضوع نوشته است:

البته، این اتفاق ظاهراً فقط برای هورایزن فوربیدن وست رخ خواهد داد چراکه آن ها قبلاً وعده آپدیت رایگان آن را داده بودند. با این حال جیم رایان تأیید کرده است که بازی های بین نسلی دیگر سونی از جمله گاد آو وار، گرن توریسمو 7 و هر بازی بین نسلی دیگری که سونی برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 عرضه کند، یک راستا ارتقای پولی خواهد داشت. این قضیه هم برای نسخه دیجیتالی بازی ها و هم نسخه فیزیکی برقرار است

در واقع، نسخه پلی استیشن 4 اینگونه از بازی ها با قیمت 60 و نسخه پلی استیشن 5 با قیمت 70 دلار عرضه خواهند شد و برای مثال اگر فردی نسخه پلی استیشن 4 گاد آو وار نو یا هر بازی بین نسلی دیگر سونی را خریداری کند، باید 10 دلار بپردازد تا بتواند آپدیت نسل بعدی آن اثر را روی پلی استیشن 5 فعال کند. هرچند، این هم تصمیم عجیبی است چراکه محتوای این دو نسخه متفاوت نخواهد بود و فقط نسخه پلی استیشن 5 این بازی ها از گرافیک بالاتر و ویژگی های این کنسول نسل نهمی استفاده خواهد کرد.

بازی Horizon Forbidden West در تاریخ 29 بهمن 1400 برای کنسول های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 منتشر خواهد شد.

منیع: Gematsu

منبع: دیجیکالا مگ

به "هورایزن فوربیدن وست رایگان از PS4 به PS5 قابل ارتقا خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هورایزن فوربیدن وست رایگان از PS4 به PS5 قابل ارتقا خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید