ارسال لایحه اصلاح قانون سرباز قهرمان به مجلس

به گزارش سرگرمی های محبوب، تهران (پانا) - معاون پارلمانی رئیس جمهوری از ارسال لایحه اصلاح تبصره (5) الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان- مصوب 1391- اطلاع داد.

ارسال لایحه اصلاح قانون سرباز قهرمان به مجلس

به گزارش روابط عمومی مجلس، حسینعلی امیری از ارائه لایحه اصلاح تبصره 5 الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان -مصوب 1391 به مجلس خبرداد و گفت: مطابق تبصره (4) الحاقی به ماده واحده قانون سرباز قهرمان - مصوب 1391 - یکی از فرزندان قهرمانان پارالمپیک جهانی جزو مصادیق مندرج در این تبصره قلمداد شده و به موجب تبصره (5) الحاقی به ماده واحده قانون مذکور، دستگاه های اجرایی مجاز به جذب و استخدام مشمولین تبصره (4) این قانون با معرفی وزارت ورزش و جوانان و رعایت سایر قوانین و مقررات مربوط شده اند.

معاون پارلمانی رییس جمهوری دامه داد: با عنایت به این که اغلب قهرمانان پارالمپیک از جوانانی هستند که خود در سن اشتغال به کار قرار دارند و به منظور امکان جذب و استخدام این دسته از افراد توسط دستگاه های اجرایی، این لایحه تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

امیری یادآور شد: بنا بر حکم قانون در مورد قهرمانان پارالمپیک، دستگاه های اجرایی صرفا مجاز به استخدام یکی از فرزندان قهرمانان می باشند. این در حالی است که اغلب قهرمانان پارالمپیک از جوانان برومند این سرزمین بوده که خود در سن اشتغال به کار قرار دارند از این روز وزارت ورزش و جوانان با عنایت به اهمیت حمایت از قهرمانان جانباز و معلول کشور پیشنهاد لایحه فوق الذکر را ارائه نموده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ارسال لایحه اصلاح قانون سرباز قهرمان به مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال لایحه اصلاح قانون سرباز قهرمان به مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید