ترکیه: اس- 400 به معنای دور شدن ما از ناتو نیست،همسایگان را به مذاکره دعوت می کنیم

به گزارش سرگرمی های محبوب، وزیر دفاع ترکیه در پاسخ به سوالات مطرح شده پیش از جلسه مجازی امروز (پنج شنبه) وزرای دفاع ناتو، در پیامی الکترونیکی اظهار کرد: تا کنون فقط روسیه به صورت مناسب به نیازهای ترکیه پاسخ داده است.

ترکیه: اس- 400 به معنای دور شدن ما از ناتو نیست،همسایگان را به مذاکره دعوت می کنیم

به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، ترکیه هفته گذشته به تعهد خود برای آزمایش موشک های S-400 (اس-400) که در سال 2019 از مسکو خریداری نموده بود، عمل کرد.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه، با رد کردن نقدها هم پیمانان ناتو از شلیک موشک و با تأیید ضمنی که تست این موشک صورت گرفته است، اعلام کرد: هر خرید دفاعی شامل آزمایش ها و آنالیز سیستم می گردد.

وی همچنین اظهار کرد: سیستم S-400 در زیرساخت های فرماندهی و کنترل ناتو ادغام نخواهند شد، بلکه به عنوان یک سیستم خودمختار مشابه استفاده از سامانه های S-300 ساخت روسیه که در ناتو موجود است، به کار گرفته می شوند.

آکار تاکید نمود که ترکیه در حال اجرا گفت وگوهایی برای تهیه یک سیستم دفاع موشکی است که توسط کنسرسیوم فرانسوی-ایتالیایی Eurosam فراوری می گردد و آنکارا می تواند سیستم پاتریوت آمریکایی را با شرایط مناسب نیز خریداری کند.

وزیر دفاع ترکیه گفت: موشک های روسی یک ضرورت هستند و به معنای دور شدن آنکارا از ناتو نیست.

وی اعلام کرد: ترکیه تمام مسؤولیت های مورد انتظار اعضای ناتو را انجام می دهد، از جمله دو درصد از فراوری ناخالص داخلی خود را برای دفاع اختصاص داده است. اما می خواهد هم پیمانانش مسائل این کشور را درک و حل نمایند.

به نقل از آناتولی، وزیر دفاع ملی ترکیه همچنین طی سخنانی در محل برگزاری عملیات شلیک آزاد-2020 نیروهای مسلح کشورش، خطاب به کشورهای درگیر در مناقشات مربوط به مدیترانه شرقی و دریای اژه اظهار کرد: ما همسایگان خود را به مذاکره و گفت وگو دعوت می کنیم.

وزیر دفاع ترکیه درباره عملیات ارتش علیه گروه های تروریستی اضافه کرد: به لانه تروریست ها در شمال عراق و شمال سوریه یعنی هر جایی که تروریستی بود وارد شده و مخفیگاه ها را بر سرشان خراب کردیم.

آکار ضمن دعوت از کشورهای درگیر در منازعات منطقه برای مذاکره و رایزنی، توضیح داد: همسایگان خود و دیگر نهادها و سازمان ها را به مذاکره و گفت وگو دعوت می کنیم. بیایید ملاقات و گفت گو نموده و اختلافات را در چارچوب قوانین با مذاکره حل و فصل کنیم. تمامی کوشش های خارج از منطق و مغایر با قوانین بین المللی به ویژه کوشش های فراتر از حد و اختیار طرف های ثالث برای قبولاندن خواسته هایشان، رویکردی بی فایده خواهد بود.

وزیر دفاع ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملیات ارتش آذربایجان برای بازپس گیری اراضی اشغالی این کشور، اضافه کرد: این درگیری یک راهکار ساده دارد. ارمنستان باید اراضی اشغالی آذربایجان را ترک کند و مزدوران نظامی که به منطقه آورده را از آنجا خارج کند. ارمنستان باید تروریست ها را از منطقه خارج کند و این مساله سرانجام یابد. این مساله این قدر ساده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترکیه: اس- 400 به معنای دور شدن ما از ناتو نیست،همسایگان را به مذاکره دعوت می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه: اس- 400 به معنای دور شدن ما از ناتو نیست،همسایگان را به مذاکره دعوت می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید