سازمان جهانی بهداشت: واکسن کرونا، زودتر از اوایل 2021 در دست نیست

به گزارش سرگرمی های محبوب، یک کارشناس سازمان جهانی بهداشت گفت، با وجود پیشرفت های حاصله در تولید واکسن کرونا، استفاده از این واکسن پیش از سال آینده میلادی امکان پذیر نخواهد بود.

سازمان جهانی بهداشت: واکسن کرونا، زودتر از اوایل 2021 در دست نیست

مایک رایان، مدیر برنامه های اضطراری سازمان جهانی بهداشت گفت که تا اوایل سال 2021 نمی توان انتظار استفاده از واکسن کووید-19 را داشت. این سخنان او در حال بیان شد که محققان دانشگاه آکسفورد به پیشرفت های قابل توجهی برای دستیابی به واکسن کرونا دست یافته اند.

وی اظهار داشت: هم اکنون چند واکسن در آزمایش فاز سه قرار دارند و هیچکدام از لحاظ ایمن یا توانایی تولید یک واکنش ایمنی در این مرحله شکست نخورده اند؛ اما مردم تا قبل از سال میلادی آینده (2021) واکسن کرونا را دریافت نخواهد کرد.

رایان با بیان این که سازمان جهانی بهداشت برای گسترش توانایی دسترسی به واکسن های احتمالی و افزایش ظرفیت تولید آنها تلاش می کند، تاکید کرد واکسن های ضد اپیدمی کرونا تنها مختص ثروتمندان نیست بلکه برای همگان است.

مدیر اجرایی برنامه های اضطراری سازمان جهانی بهداشت همچنین نسبت به بازگشایی مدارس پیش از کنترل شیوع نسل جدید ویروس کرونا هشدار داد.

در یکی از آخرین تحولات مربوط به تولید واکسن بیماری کووید-19، گروهی از محققان دانشگاه آکسفورد در انگلیس دوشنبه هفته گذشته (30 تیر) اظهار داشتند نتایج آزمایش های اولیه در زمینه تولید چنین واکسنی امیدوارکننده بوده و پیش از آن نیز پژوهشگران آمریکایی تاکید کرده بودند واکسن شرکت داروسازی مدرنا در مرحله نخست آزمایش، در بدن همه داوطلبان منجر به تولید پادتن در برابر نسل جدید ویروس کرونا شده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "سازمان جهانی بهداشت: واکسن کرونا، زودتر از اوایل 2021 در دست نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت: واکسن کرونا، زودتر از اوایل 2021 در دست نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید