موج جدیدی از کرونا در اروپا و آمریکا در آستانه زمستان

به گزارش سرگرمی های محبوب، با نزدیک شدن فصل زمستان موج جدیدی از موارد ابتلا به بیماری کووید-19 کشورهای اروپایی و ایالات متحده را در بر گرفته است.

موج جدیدی از کرونا در اروپا و آمریکا در آستانه زمستان

به گزارش سرگرمی های محبوب، ایالات متحده، روسیه، فرانسه و بسیاری دیگر از کشورها رکوردهای شیوع کروناویروس را ثبت نموده اند چرا که موجی از موارد ابتلا مناطقی از نیمکره شمالی را در بر گرفته و بعضی از کشورها را مجبور به اعمال محدودیت های جدید و شدیدتر نموده است.

انتشار اخباری مبنی بر اینکه واکسن در دست آنالیز کروناویروس در دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی آسترازنکا در افراد مسن و جوانان با واکنش سیستم ایمنی همراه بوده امیدبخش است چرا که با نزدیک شدن فصل زمستان در کشورهای نیمکره شمالی، افراد به طور معمول ناچار می شوند در طول روز زمان بیشتری را در محیط های بسته و سرپوشیده سپری نمایند.

هرچند وزیر بهداشت انگلیس هشدار داده است که این واکسن تا سال آینده به طور گسترده در دسترس نخواهد بود.

همچنین هر واکسن تولیدی با موانعی علمی و مقبولیت در میان مردم روبرو است. تحقیقات نشان می دهد تنها حدود نیمی از مردم آمریکا حاضر به واکسیناسیون در برابر کووید-19 هستند چرا که در خصوص ایمنی و تاثیرگذاری آن هنوز مطمئن نیستند.

در ایالات متحده، تعداد موارد بستری در بیمارستان به بالاترین سطح طی دو ماه رسیده و در بعضی از ایالت ها فشار مضاعفی بر نظام سلامت وارد شده است.

در اروپا نیز شرایط شیوع کروناویروس خوشایند نیست و تعدادی از کشورها افزایش موارد ابتلا به کووید-19 را گزارش نموده اند. تعداد مبتلایان در فرانسه با شدت بیشتری رو به افزایش است و برای اولین بار روز یکشنبه بیش از 50 هزار مبتلا شناسایی شد. همچنین موارد فوت ناشی از این بیماری در این قاره از 250 هزار نفر فراتر رفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت ها برای جلوگیری از اعمال قرنطینه به منظور مهار شیوع بیماری مشابه با آنچه در اوایل سال اجرایی شد و به تعطیلی اقتصاد منجر شد، مستاصل شده اند. با این حال افزایش موارد جدید ابتلا، بسیاری از مقامات کشورهای اروپایی را به تشدید محدودیت ها وادار ساخته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موج جدیدی از کرونا در اروپا و آمریکا در آستانه زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج جدیدی از کرونا در اروپا و آمریکا در آستانه زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید