مشاور جانسون: انگلیس باید برای موج بزرگی از اعتراضات آماده باشد

به گزارش سرگرمی های محبوب، یکی از مشاوران دولت انگلیس گفت، نارضایتی درقبال قوانین قرنطینه و نابرابری های اجتماعی می توانند اعتراضات بزرگی را در تابستان سال جاری به نقاط مختلف این کشور بکشانند.

مشاور جانسون: انگلیس باید برای موج بزرگی از اعتراضات آماده باشد

به گزارش گروه بین الملل سرگرمی های محبوب، مشاور بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه گفت، این کشور باید برای شروع موج عظیمی از اعتراضات آماده گردد.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، کلیفورد استات مشاور جانسون گفت، ترکیب مسائلی همچون نابرابری، خشم از عملکرد پلیس، اعمال اجباری قوانین محدودکننده برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و خشم عمومی از نقض قوانین قرنطینه از سوی دومینیک کامینگز مشاور ارشد دولت انگلیس می توانند به اعتراضاتی شدید در شهرهای مختلف این کشور تبدیل شوند.

استات اضافه کرد، از پلیس و دولت درخواست می گردد برای شکلی جدی از بی نظمی عمومی، در سطح اعتراضات سال 2011 آماده شوند، به خصوص اگر محدودیت ها در زمینه آزادی های شهروندان مجدداً اعمال شوند.

وی که از اعضای گروه مشاوره علمی برای دولت جانسون است توضیح داد درصورتی که قرنطینه محلی که برای محله های فقیرنشین قوانین سخت گیرانه تری به همراه داشته است می تواند موجب تشدید نا آرامی ها گردد.

استات هشدار داد اگر پلیس بر روی ایجاد روابط مثبت با جامعه سرمایه گذاری نکند، این توان بالقوه وجود دارد که در تابستان شاهد بی نظمی های عمومی عظیم و جدی در سطح کشور باشیم.

پریتی پاتل وزیر کشور انگلیس روز دوشنبه در سخنانی در مجلس این کشور درباره اعتراضات ضد نژادپرستی در این کشور گفت که تظاهرات زندگی سیاهپوستان اهمیت دارد غیرقانونی است.

جنب و جوش بین المللی در اعتراض به نژادپرستی پس از آن شروع شد که حدود 2 هفته پیش، پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا به طرز فجیعی یک مرد سیاهپوست را به قتل رساند.

علاوه بر این با گرم تر شدن هوا در نقاط مختلف بریتانیا، شهروندان خواهان کاهش محدودیت های تردد اعمال شده به خاطر شیوع کرونا هستند. آن ها معتقدند سیاست های دولت در برابر همه شهروندان برابر نیست و در حالی که مردم عادی به خاطر نقض قوانین محدودیتی جریمه می شوند، کامینگز به عنوان مشاور ارشد جانسون با وجود داشتن علائم ابتلا به کرونا چند صد کیلومتر مسافرت داشته است.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مشاور جانسون: انگلیس باید برای موج بزرگی از اعتراضات آماده باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاور جانسون: انگلیس باید برای موج بزرگی از اعتراضات آماده باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید