مورا و گروسی درباره برجام رایزنی کردند

به گزارش سرگرمی های محبوب، ایرنا نوشت:معاون دبیر کل سرویس خارجی اتحادیه اروپا و مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه رایزنی های فشرده و مستمری که در اتریش پیرامون احیای کامل برجام جریان دارد، امروز چهارشنبه در وین ملاقات و گفت و گو کردند.

مورا و گروسی درباره برجام رایزنی کردند

انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام را از مسئول سیاست خارجی اتحادیه برعهده دارد امروز (چهارشنبه) در توئیتی نوشت: خرسندم که دوباره با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی ملاقات کردم.

وی با بیان اینکه دو طرف پیرامون آخرین شرایط مذاکرات برجام در وین رایزنی کردند اضافه کرد: از فعالیت های آژانس بین المللی انرژی اتمی، از جمله در خصوص برنامه هسته ای ایران که این روزها مذاکرات کمیسیون مشترک برجام را مطلع می نماید، قدردانی می کنم.

دیپلمات های ارشد کشورهای عضو برجام طی هفته های گذشته در وین، پایتخت اتریش گردهم آمده تا درخصوص برطرف تحریم های آمریکا و احیای توافق هسته ای ایران رایزنی نمایند. در نشست روز آدینه کمیسیون مشترک مقرر شد که مذاکرات و رایزنی ها به شکل فشرده و با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند. از این رو هر روز جلسات متعدد و مستمری در سطوح مختلف میان اعضای ایران و گروه 1+4 برگزار می گردد.

دیروز اعضای گروه چهار به علاوه یک و آمریکا در نشستی بدون حضور ایران موضوع برجام را دنبال کردند. میخائیل اولیانوف رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام روز سه شنبه در توئیتی با اعلام این مطلب اضافه کرد: در بین جلسات رسمی کمیسیون مشترک برجام، شرکت نمایندگان در مذاکرات وین جلسات متعددی را به اشکال مختلف و غیر رسمی در راستای احیای برجام برگزار می نمایند. وی اضافه کرد: به عنوان مثال امشب (سه شنبه شب)جلسه ای با هیات آمریکایی بدون حضور ایران برگزار گردید.

از سویی سید عباس عراقچی رئیس هیأت مذاکره نماینده ایرانی هم تا به امروز چندین جلسه با روسای هیات های چین، روسیه، تروئیکای اروپایی و همچنین انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپا داشته است. نشست های کارشناسی هم به صورت دو جانبه و هم در قالب کار گروه های سه گانه همچنان ادامه دارد.

عراقچی می گوید: چالش و موارد مورد اختلاف کوچک نیست و باید در خصوص آن بحث صورت و مذاکره انجام گیرد تا بتوان راهکار هایی درباره آن پیدا کرد. به همین منظور مذاکرات تعطیلی و آخر هفته ندارد و در سطح کار گروه ها مذاکرات ادامه پیدا می نماید و اگر لازم باشد شبانه روز کار خواهند کرد. هر زمانی که احتیاج باشد برای جمع بندی، حل مسائل آنها یا به هر دلیل دیگری، کمیسیون مشترک دو باره تشکیل جلسه می دهد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "مورا و گروسی درباره برجام رایزنی کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مورا و گروسی درباره برجام رایزنی کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید