کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا در تهران

به گزارش سرگرمی های محبوب، فرمانده ستاد مبارزه با کرونا از کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا اطلاع داد و گفت: از 14 میلیون و 200 هزار شهروند استان تهران، 10 میلیون و 600 هزار نفر را واکسن زدیم.

کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا در تهران

به گزارش مهر، علیرضا زالی با حضور در برنامه طبیب با تأکید بر اینکه میانه تعداد بستری روزانه ما در تهران که روز هایی به چهار تا شش هزار نفر رسیده بود به 700 تا 800 نفر رسیده است، گفت: در حال حاضر از 14 میلیون و 200 هزار شهفرایند استان تهران تا به امروز به لطف خداوند متعال تعداد 10 میلیون و 600 هزار نفر را واکسن زدیم.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونا با اشاره به اینکه خوشبختانه در تهران هم همانند سایر استان های کشور آمار مبتلایان به کرونا به شدت کاهش پیدا نموده، اسم کرد: ما تقریباً هر هفته نسبت به هفته قبل در شاخص های مراجعین سرپایی و بستری کاهش قابل توجهی داریم.

وی یادآور شد: در حال حاضر مجموع بیمار هایی که در تهران به علت کرونا بستری شده اند حدود پنج هزار نفر هستند که این عدد در ابتدای خیز پنجم به 10 هزار نفر رسیده بود، در واقع 50 درصد تعداد بیماران کم شده است و تقریباً بخش زیادی از آن ها در حال مرخص شدن هستند و میانه تعداد بستری روزانه ما در تهران که روز هایی به چهار تا شش هزار نفر رسیده بود به 700 تا 800 نفر رسیده است.

رئیس قطب علمی جراحی اعصاب با اظهار خرسندی از تعداد بالای ترخیص بیماران کرونایی گفت: ترخیص بیماران ما بین یک هزار تا 1250 نفر در روز است و تعداد مراجعین سرپایی ما که مدت های طولانی در ابتدای خیز پنجم بالای 20 هزار نفر بود الان به زیر 10 هزار نفر کاهش پیدا نموده و این ها همه علامت های خوبی است.

زالی با اشاره به اینکه امروز که در زمان فرایند کاهشی آمار کرونا هستیم چه باید بکنیم تا دوباره دچار آسیب خیز بعدی نشویم، چون خیز بعدی می تواند شدیدتر باشد، اظهار کرد: دو راه حل دارد یکی اقبال به واکسیناسیون و شتاب برای تزریق واکسن و دوم رعایت پروتکال ها. در مورد واکسن فرقی هم نمی کند که چه برندی باشد، چون هر برند واکسنی تأثیر خودش را دارد و تمام واکسن های جهان بالای 50 درصد اثربخشی دارند، سازمان بهداشت جهانی هم می گوید هر واکسنی که دارای اثربخشی بالای 50 درصد است را بزنید، چون برترین واکسن در جهان واکسنی است که در دسترس تر است.

وی با تأکید بر اینکه از 14 میلیون و 200 هزار شهفرایند استان تهران تا به امروز به لطف خداوند متعال و با همت تمام نهاد ها و ارگان ها، 10 میلیون و 600 هزار نفر را واکسن زدیم، اسم کرد: منتظر هستیم تا باقی شهفرایندان هم برای واکسینه شدن مراجعه نمایند، چون تمام مراکز به صورت فعال مشغول فعالیت هستند و به حمد خدا واکسن هم به تعداد موجود است، فقط افرادی که به میل خود تا به امروز واکسن نزدند باید این همت را بنمایند و برای واکسینه شدن اقدام نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سرانجام هم توضیح داد: البته باید تأکید کنم حتی با واکسینه شدن کامل جامعه هم هیچ چیزی جای رعایت شیوه نامه های بهداشتی، رعایت پروتکل ها و پرهیز از حضور در تجمعات را نمی گیرد.

منبع: فرارو

به "کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 50 درصدی آمار مبتلایان به کرونا در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید